RU

Про школи Дніпра, трагедію на Перемозі та Арестовича: 12-річний Кирило Передрій взяв інтерв’ю у Філатова

Читать на русском

Читать на русском
Про школи Дніпра, трагедію на Перемозі та Арестовича: 12-річний Кирило Передрій взяв інтерв’ю у Філатова
Філатов дає інтерв'ю Кирилу Передрію

Попри юний вік журналісту є чим похвалитись перед колегами. Він взяв інтерв’ю у 133 людей. Серед них – мер Харкова Ігор Терехов, генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смелянський, шеф-кухар Євген Клопотенко. На черзі – розмова з мером Дніпра Борисом Філатовим. Хлопець обговорив з ним поточне життя в Дніпрі, офлайн навчання в школах, конфлікт з Арестовичем та найстрашніший день життя. 

За словами Кирила, для інтерв’ю він приїхав до Дніпра. Сам він родом з Покровська, що на Донеччині. Інформатор переглянув запис і вибрав основні тези. 

Про життя міста під час війни

Борис Філатов розповів, що раніше Дніпро бомбардували щотижня російськими ракетами. Зараз ситуація спокійніша, але є очікування небезпеки і відчуття тривоги через це. 

“Президент дуже чітко сказав у своєму новорічному привітанні: “Дніпро попри постійні обстріли живе”. Тому якщо зараз ви вийдете на вулиці та подивитись, мабуть, така ірраціональна ситуація, коли всі живуть в очікуванні обстрілів. Але місто дихає, місто живе. На вулицях гуляють люди. Тому ми відчуваємо себе нормально, продовжуємо працювати на Перемогу”. 

Втім, відповідаючи на питання про зміни у своєму житті, Філатов відзначає: спокою війна в житті кожної людини не додає. 

Про найстрашніший день війни

Влучання ракети по будинку №118 на Набережній Перемоги. Виявилось, що це особисто торкнулось мера. Він народився на тому житловому масиві, а за три будинки від місця трагедії живе його сестра. 

“Там я навчався у школі, дуже багато людей знаю з цього будинку. І для всього Дніпра це була дуже страшна ситуація. Знаєте, до війни неможливо звикнути”. 

Арестович 

Кирило Передрій зауважив, що через цю ситуацію резонансу набула персона Арестовича. Нагадаємо, тоді блогер і позаштатний радник керівника Офісу Президента припустив, що трагедія на Перемозі – це збиття ракети силами ППО, а не влучання російської Х-22. 

Борис Філатов пригадує оптимістичні тези блогера про “2-3 тижні” і сказав, що ще тоді попереджав керівництво про небезпеку таких заяв, адже вони – на думку мера – дезорієнтовують людей. Арестовича не прибрали, тому скандал, який виник після слів про ППО, мер назвав “інформаційною безкарністю”. 

“Проблема навіть не в тому, що обурилось наше суспільство і Дніпро. Після цієї трагедії до нас приїхало дуже багато світових ЗМІ. І від CNN до Аль-Джазіри, коли були вимкнені камери, то дуже багато світових журналістів мене запитували: “Так це правда, що він каже?”. 

Борис Філатов запевнює, що це 100% була російська ракета.

“Ми живемо у вільній країні. І кожен має право на власну думку. Але його ідентифікували з владою”, – сказав мер Дніпра.

Що стосується власних коментарів на своїй сторінці у Facebook, Філатов відзначив, що дозволяє собі сваритись з комунальних питань, але ніколи не коментує рішення військового керівництва. 

Про молодь і освіту

Очільник Дніпра вважає сучасне молоде покоління “втраченим”, адже до війни було 2 роки COVID-19. Зараз є проблема і з позашкільною діяльністю, і з роботою спортивних секцій. 

“Тому я все більше і більше схиляюсь до думки, що якщо ситуація на фронті буде стабілізована (а ми сподіваємось, що вона буде стабілізована), то з 1 вересня, скоріш за все, будемо відкривати школи. І це має відношення до спортивних секцій, змагань. Зараз тільки що з мого кабінету вийшов керівник одного з районів міста, і він запропонував мені відкрити в їхньому районі школу боксу”. 

Журналіст запитав про співпрацю з ЄС. Але Борис Філатов сказав, що зараз 95% уваги кожного керівника займає війна. Тому від організацій ЄС мало допомоги надходить саме спорту чи роботі з молоддю. Що стосується міжнародних, але не європейських організацій (ООН, UNICEF), то мер відзначив, що після початку війни вони показали свою повну неспроможність. Потім організації почали співпрацю, але після численної критики. 

Раніше мер Дніпра давав інтерв'ю "Українській правді", в якому розповів про укриття на Перемозі, автограф Залужного і роботу міської ради під час війни. Також ми публікували коментар метеоролога, який пояснив, коли буде пік водопілля в Дніпропетровській області та чи вплинуть на це дощі. Також читайте про те, що казав Кирило Буданов про контрнаступ і безпілотники, які долітають до москви

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.