Українці щодня намагаються допомогти нашим воїнам. Щоб закрити їх потреби, вони відкривають збори. Та є й шахраї, які не проґавлять будь-яку можливість поцупити кошти з банківських карток.
Вони телефонують організатору донатів та представляються працівниками служби безпеки банку або відділу фінансового моніторингу банку. Про це пише Інформатор з посиланням на повідомлення Урядового порталу.
Далі запитують звідки надходять кошти на рахунок. Коли дізнаються, що це кошти для ЗСУ, пропонують посилити захист рахунку від шахраїв. Так, вони дізнаються реквізити платіжної картки, логін, пароль до інтернет-банкінгу та одноразові паролі, які надсилає банк у повідомленнях тощо. Втім, є декілька порад, як не потрапити до аферистів на гачок:
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області банда збирала дані про полонених воїнів ЗСУ і виманювала гроші у їхніх родичів. Також читайте, що у Дніпропетровській області шахраї продавали автівки "за вигідною ціною". Писали ми й про те, що безробітний хакер з Дніпра зливав у Telegram паролі користувачів “Приват24” та логіни від соцмереж.