RU

Проєкт парку Зелений гай у Дніпрі отримав престижну премію. Депутат Хмельников розповів, коли його втілять в життя

Читать на русском

Читать на русском
Проєкт парку Зелений гай у Дніпрі отримав престижну премію. Депутат Хмельников розповів, коли його втілять в життя
Артем Хмельников розповів, що переможцем конкурсу Національної спілки архітекторів України у номінації «Ландшафтна архітектура» став проект парку Зелений Гай

Переможцем конкурсу Національної спілки архітекторів України у номінації «Ландшафтна архітектура» став проект парку Зелений Гай (м. Дніпро). Про це Інформатору стало відомо з повідомлення у Facebook депутата міськради Дніпра Артема Хмельникова. Він зазначив, що цей проєкт буде втілено в життя після перемоги.

“У 2022 році міська влада Дніпра мала розпочати будівництво цього класного проєкту. Але росія з путіним мали свої злочинні плани. Проєкт дійсно супер. Дякую архітекторам. І після Перемоги ми його відтворимо! А зараз працюємо на Перемогу!”, - написав Артем Хмельников.

Авторами проєкту є архітектори: Ольга Клейтман, Ігор Разбейко, Юлія Міщенко.

«Премія Національної спілки архітекторів України 2022» оголосила переможців у лютому 2023 року. На огляд-конкурс було представлено 87 робіт з різних регіонів України, в тому числі 6 робіт з Дніпра. Крім проєкту парку “Зелений гай” гран-прі в номінації “Будівлі, комплекси та споруди” отримав пивний простір «MOVA».

Реконструкція парка Зелений гай

Питання реконструкції міських парків Дніпра постало ще у 2016 році. 

Депутати міськради вирішили розпочати з 3 популярних серед городян, але покинутих на той момент парків, розташованих у 3 різних районах Дніпропетровська: ім. Володі Дубініна, ім. Писаржевського та Зелений Гай. У цих занедбаних парках збереглися залишки інфраструктури, яку там встановлювали ще за радянських часів. Для того, щоб упорядкувати ці зелені зони, їх мають передати на баланс міськраді та визначити їх межі. 

«Це важливо зробити ще й для того, щоб захистити зелені зони від варварської забудови, — каже депутат Артем Хмільников, — адже поки що немає чітко визначених меж, відкривається широке поле для зловживань. Як без документів визначити: новий будинок будують на території парку чи міської землі, яка до нього прилягає?».

З ініціативи депутата Артема Хмельникова КП «Міська інфраструктура» у 2016 році отримала на баланс парк «Зелений Гай», парк ім. Володі Дубініна та парк Писаржевського. У покинутих раніше парках розпочалася реконструкція, провели благоустрій. Парк «Зелений Гай» з небезпечного для життя смітника перетворився на улюблене місце для дозвілля багатьох дніпрян.

25 жовтня 2018 року парк відкрили після реконструкції. На упорядкування його витратили 56,7 млн грн. У парку зміцнили схил та зробили три зони для відпочинку: ігрова, тиха та спортивна. 

У 2019 році роботи у парку Зелений гай продовжились. Він став більш доступним. У ньому збільшилась кількість цікавих розваг.

Про те, що мешканці Дніпра думають про роботу депутата Хмельникова, Інформатор писав тут.

Платон Бережний

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.