Ракетний удар по Дніпру: куди звертатися постраждалим

Ракетний удар по Дніпру: куди звертатися постраждалим
Куди звертатися постраждалим

У четвер, 17 листопада, росіяни здійснили масовану ракетну атаку на Дніпро. Мешканці Дніпра почули декілька вибухів. В наслідок обстрілу чимало будинків пошкоджені. В оселях повибивало вікна та двері, а 14 людей отримали поранення.

Біля місця обстрілу в Чечеловському районі розгорнули пункти прийому звернень громадян, постраждалих внаслідок ворожої атаки, за адресами: вулиця Криворізька, 6. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на ГУНП Дніпропетровської області.

Пункт поліції
Пункт поліції

Нагадаємо, куди звертатися у разі, якщо ви постраждали від ворожого обстрілу

1.  Одразу повідомляйте про руйнування вашого житла або міських комунікацій. Такі заявки приймають:


2. Якщо «прильотами» пошкодило житло, поінформуйте про це тих, хто обслуговує ваш будинок:
 Якщо будинок обслуговує міське КП, телефонуйте:


Якщо у вас ОСББ, ЖБК (ОК ЖБК), повідомте про руйнування голів правління і департамент з питань самоорганізації населення: (063) 340-94-77. Якщо ОСББ чи ЖБК не зареєстроване, то це — справа так званих приватних управителів. Але, враховуючи прикрий досвід роботи таких форм власності, місто, на жаль, фактично не зможе допомогти вам з відбудовою. 3. Візуально оцініть можливі пошкодження мереж і зверніться до профільних служб:

  • Аварійна служба Дніпротепломережі: (0562) 23-71-56(0562) 23-71-50;
  • Аварійна служба водопровідної мережі Міськводоканалу: (056) 745-55-65
  • Аварійна служба відділу каналізації Міськводоканалу: (056) 745-90-64(056) 745-90-65
  • Аварійна служба міських електричних мереж: (056) 745-42-17
  • Аварійна служба підприємств зовнішнього освітлення «Міськсвітло»: (056) 745-31-29


4. На місці влучання завжди працюють правоохоронці та рятувальники. Не заважайте їм — дочекайтеся, поки вони закінчать роботу. 
Після цього дайте можливість представникам мерії чи райадміністрації потрапити на місце. Це необхідно для огляду та актування пошкоджень вашого житла (Наказ Міністерства розвитку громад та територій України №65 від 28.04.2022). Підпишіть складений комісією акт. Це дозволить владі розпочати підготовку до подальшого ремонту. 

5. Якщо руйнування такі, що ви більше не можете перебувати у власній оселі, зверніться до своєї райадміністрації. Там зв’яжуться з департаментом транспорту, і допоможуть вам перевезти речі до пункту тимчасового розміщення, який забезпечить місто. 

6.У разі, якщо збитки від обстрілу не надто критичні, наприклад, кілька дірок у шифері даху — проконсультуйтеся у вашій райадміністрації щодо компенсації з фонду міського голови. Це також стосується і приватного сектору. 

7. Якщо через ракетний удар ви отримали поранення і потребуєте грошової компенсації за оперативне втручання, подальше лікування та реабілітацію, вам треба звернутися до департаменту соціальної політики: (068) 913-46-88. Якщо внаслідок обстрілу Дніпра загинув ваш родич, також повідомте про це до департаменту соцполітики — аби отримати матеріальну допомогу.

Раніше ми повідомляли про те, що через ракетний удар по Дніпру зупинився рух деяких трамваїв, тролейбусів і автобусів. Також писали, що через обстріли росіян 40 тисяч родин Дніпропетровської області залишились без води.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube