Рідкісне явище: стало відомо офіційну причину потужного спалаху над Києвом

Рідкісне явище: стало відомо офіційну причину потужного спалаху над Києвом
Офіційний звіт надала Міжнародна метеорна організація

19 квітня, близько 22:00, над Києвом зафіксували потужний спалах та звук, схожий на грім. Версії походження яскравого спалаху були різні: від роботи ППО до падіння супутника NASA. Ще однією ймовірною причиною називали вхід космічного тіла в щільні шари атмосфери. За офіційними даними спалах, який бачили кияни, стався через політ боліда.

Офіційний звіт надала Міжнародна метеорна організація. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна

Болід — великий вогняно-яскравий метеор, досить рідкісне явище, що виглядає як вогняна куля, що рухається в небі. Явище спричиняється потраплянням у щільні шари атмосфери великих твердих частинок, які називаються метеорними тілами. Політ боліда нерідко супроводжується звуками, що нагадують грім. 

Фахівці кажуть, що їм вдалося визначити траєкторію польоту боліда з похибкою лише в кілька сотень метрів. Для цього вони використовували камери. Його уламки могли впасти між населеними пунктами Попільня, Романівка, Строків та Паволоч Житомирської області. 

Перший раз болід був помічений на висоті 98 кілометрів над Великою Димеркою, і над Києвом він летів на висоті близько 80 кілометрів зі швидкістю 29 км/с. Згідно з розрахунками IMO, космічне тіло мало початкову масу 200-300 кілограмів та діаметр близько пів метра. Однак, коли болід досяг висоти 38 кілометрів, відбувся великий спалах, під час якого він розірвався на безліч уламків, з найбільшими частинками, що не перевищували 1 кілограма. Пізніше сталося декілька інших спалахів, і востаннє болід було помічено на відео на висоті 28 кілометрів, рухаючись зі швидкістю приблизно 10 км/с. За даними IMO, загальна довжина траєкторії, яку здійснив болід, становила 132 кілометри.

Нагадаємо, що Інформатор також зробив добірку мемів, які українці почали поширювати одразу після події. Раніше ми писали про метеоритний дощ Ліриди. Також читайте про гібридне сонячне затемнення.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube