“Рівномірність та справедливість”: у ДТЕК пояснили, як формують графіки відключень

“Рівномірність та справедливість”: у ДТЕК пояснили, як формують графіки відключень
Енергетики повідомили, як формують графіки відключень в Україні

В Україні діє система планових відключень світла для забезпечення стабільного електропостачання в умовах дефіциту електроенергії. Державна компанія «Укренерго» щовечора визначає баланс електроенергії на наступну добу. На підставі цих даних оператори систем розподілу створюють графіки відключень.

При цьому, вони стверджують, що користуються двома принципами: рівномірність та справедливість. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на ДТЕК.

Чи будуть відключення світла чи ні, визначає державна компанія «Укренерго». Щовечора диспетчер зводить баланс електроенергії на наступну добу”, - йдеться у повідомленні.

Telegram oembed: https://t.me/informator_video/1128

“Укренерго” контролює:

  • скільки, де і яка електростанція виробить електроенергію;
  • скільки її буде імпортовано;
  • скільки електроенергії буде спожито промисловістю та населенням;
  • аварії в мережі та пошкодження обладнання, що обмежує передачу електрики в різні регіони України.

На підставі цих даних «Укренерго» визначає, чи вистачить електроенергії, аби покрити її споживання на наступну добу. Якщо електрики не вистачатиме, «Укренерго» запроваджує обмеження для споживачів, видаючи однакові обмеження на кожну область.

“Оператори систем розподілу електроенергії (колишні обленерго) запроваджують графіки відключень світла на підставі цих обмежень. Основні принципи, за якими впроваджуються графіки, — рівномірність та справедливість”, - підкреслюють у повідомленні.

Як це відбувається:

  • Спершу оператор виділяє в окрему групу критичну інфраструктуру. Це військові об'єкти, лікарні, водоканали та інші об'єкти. Для них відключення не застосовується в жодному разі.
  • Решту споживачів оператор ділить на шість однакових груп, які називають чергами. Це забезпечує справедливий графік відключення.
  • Кількість черг, які потрібно відключити, визначає «Укренерго». Це може бути одна, дві, три і навіть чотири групи одночасно, якщо в мережі великий дефіцит. Чим більше черг застосовується одночасно, тим більший дефіцит електроенергії.

Також у ДТЕК зазначають, що відключення споживачів потрібні, щоб запобігти системній аварії в енергосистемі. 

“Якщо не вимкнути світло за графіком, це може призвести до аварійної ситуації з непередбачуваними наслідками”, - говорять енергетики.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні до енергосистеми підключили один з атомних блоків. Також читайте, навіщо в Україні вимикають світло і вночі. Окрім того, деяким жителям Дніпропетровської області взагалі не вимикатимуть світло

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube