В Україні користувачі соцмережі WhatsApp отримують сумнівні повідомлення з незнайомих номерів. У них йдеться про можливість додаткового підробітку. Для цього потрібно лише ставити вподобайки чи підписуватися у TikTok на певних користувачів та отримувати за це 30 гривень. Загалом начебто у такий спосіб можна заробити до 600 гривень в день.
Таку пропозицію отримав і один зі співробітників Інформатора. Ми раніше писали про таку схему шахрайства та вирішили перевірити на собі, як же це працює, та коли почнуть виманювати особисті кошти.
Отже, загалом аферисти представляються відомими компаніями та шукають людей на неповний робочий день з дому. Завдання прості, а “зарплатня” щоразу зростає. Плюс до всього є й бонуси. Щоб почати заробляти, лежачи на дивані, потрібно написати свій вік, ім’я та ким працюєш. Після — продовжити спілкування з “куратором” у Telegram.
Нас попросили написати свій вік, чим займаємося, надіслати банківську карту та підписатися на два Telegram-канали “для новачків” та “майбутніх співробітників”. Саме там й розміщували завдання. У перший день їх було 12. Щоб людина не розпізнала оману, на її рахунок дійсно приходила “зарплатня”. Однак, за умови, що ви накопичили спочатку 100 гривень, далі — 120. Скріни дивіться нижче. Ледь не забули сказати, у цей час в спільноті йде активний спам нібито з реальними сумами зарплат інших людей. Та кого у наш час здивуєш “фотошопом”.
Погодьтеся, азартність прокидається. АЛЕ на 10 завданні вас попросять вкласти власні кошти. Мовляв, так ви отримаєте ще більше далі. Якщо цього не зробити — замість 30 “карбованців” платять 10. Ми вирішили грати за найменшу оплату.
Пізно ввечері “куратор” запропонував приєднатися до Telegram-каналу VIP та закликав не пропускати перше завдання, яке стартує о 9:30. Важливо зазначити, що за це заплатити 40 гривень. Та накопичена “зарплатня” з минулих завдань становила 80 гривень. Ми виконали ще 3 завдання по 10 гривень. Коли накопичена “зарплатня” сягнула 150 гривень — нам їх перерахували. Та знов таки, на 4 завданні вас попросять вкласти свої кошти. Наприклад, вклавши 600 гривень — начебто отримаєте 780 гривень, 1 200 — 1 560, 3 000 — 3 900 і так далі. Та чи правда ви отримаєте виграш — один Всесвіт знає.
На цьому моменті ми вирішили зупинитися. Адже який буде результат — вже знаємо. Коли ми вийшли з ігри, “куратор” нічого не писав та не пропонував продовжувати далі. Можливо зрозумів, що ми не азартні люди. Хто його знає. Та дуже тішить, що про такий спосіб обману вже знає чимала кількість українців. Тому шахраї потрапляють на свій же гачок, допомагаючи українцям дійсно заробити на чашку кави.
Інформатор просить вас не вестися на такі пропозиції. Бо вклавши свої гроші — ви не знаєте, в який момент вас заблокують та вкрадуть “останнє”. Шукайте роботу тільки на перевірених сайтах чи питайте у знайомих. Бережіть себе.
Нагадаємо, що у Кривому Розі шахраї видурювали гроші у переселенців під виглядом букмекерських ставок. Також читайте, що у Дніпрі притулок зі 167 тваринами через шахраїв опинився на межі голоду. Писали ми й про те, що в Україні з’явилася нова схема від шахраїв.