RU

Що приготувати їсти, якщо немає світла

Читать на русском

Читать на русском
Що приготувати їсти, якщо немає світла
Що приготувати, коли немає світла

Через постійний терор з боку армії рф українці мають бути готовими до всього. Зокрема, завчасно втеплити оселю, зробити запас їжі та води. А також запастись свічками та ліхтариками. 

Проте не всі можуть навіть елементарно закип'ятити воду. Проте у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури підготували поради про те, що приготувати, коли немає електрики, — пише Інформатор. 

Деякі крупи не обов’язково варити. Достатньо лише залити водою та залишити на деякий час: 

  • ячну кашу залити кип'яченою водою та залишити на 2-3 години;
  • пшоняну — залити окропом і почекати годину для настоювання;
  • пшеничну — залити окропом і закутати посудину в ковдру, щоб зберігалося тепло. Почекати 30-50 хвилин для настоювання;
  • булгур середнього або дрібного розміру можна не варити. Дрібний булгур настоюється в окропі 20 хвилин, середній — 40 хвилин;
  • перлову кашу можна заливати й окропом, і звичайною водою. У холодній воді вона має настоюватися від 10 до 24 годин.

Наприклад, гречана каша продається вже готова. На пакуванні вказано, що вона обсмажена й висушена. Якщо немає газу та електрики, крупу можна заздалегідь замочити водою кімнатної температури, молоком чи кефіром. Вона має настоюватися 5-10 годин.

Для приготування кускусу достатньо на 20-30 хвилин залити його холодною водою або гарячою на 5-10 хвилин. Для приготування вівсянки або вівсяних пластівців достатньо залишити їх у холодній воді на 30-60 хвилин. В окропі — 20 хвилин.

Манну кашу можна залити холодною водою чи молоком, накрити й дати настоятися 15-20 хвилин. Кіноа достатньо залити холодною водою й залишити на ніч.

Усі ці каші можна готувати й у термосі. Одна година кипіння на плиті дорівнює 4-5 годинам настоювання в термосі.

Нагадаємо, як приготувати їжу, якщо немає світла та газопостачання. Писали ми й про те, де у Дніпрі та області знаходяться “Пункти незламності”.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.