RU

Що робити, якщо мережа вашого оператора не працює

Читать на русском

Читать на русском
Що робити, якщо мережа вашого оператора не працює
Як завжди залишатися на зв'язку

Щодня армія рф атакує Україну. Ракети влучають в об’єкти критичної інфраструктури. Через це українці можуть залишитись без зв’язку, світла та опалення. 

Аби залишатися на зв’язку необхідно скористатися національним роумінгом. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України. 

Для того, щоб зареєструватися в національному роумінгу необхідно:

  • Вимкнути автовибір мережі (Android (Налаштування → Мобільна мережа → Оператор → знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob); iOS (Параметри → Стільникові дані → Вибір мережі → знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob);


Якщо зареєструватися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перезавантажте телефон та повторіть.

  • Періодично намагайтеся підключитися до мережі свого оператора вручну або увімкнувши автовибір мережі;
  • Обмежте споживання мобільного трафіку та вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах (Налаштування месенджера → Дані та сховище або Медіафайли → Вимкніть опцію “Фонове завантаження” / у розділі “Через мобільну мережу” вимкніть “Автозавантаження медіа”;
  • Якщо не працює зв’язок у національному роумінгу, переконайтесь, що вимкнений “Режим польоту”.  Зʼясуйте, чи є зв'язок в інших людей поруч.

Якщо в інших користувачів зв'язок працює:

  • перезавантажте телефон;
  • вимкніть телефон, вийміть і поставте SIM-карту назад;
  • спробуйте перевірити роботу SIM-карти в іншому пристрої.
  • Якщо зв'язок не працює лише у вас, замініть SIM-картку. Зв'яжіться з оператором (зателефонуйте в контакт-центр або напишіть у соцмережі) та дізнайтесь адресу і графік роботи найближчого магазину. Переконайтесь, що дістатись туди безпечно;
  • Відсутність мережі в інших користувачів означає, що проблема в ушкодженні інфраструктури внаслідок бойових дій.

Робота мережі моніториться у режимі реального часу. Мобільні оператори відновлюють зв'язок у максимально стислі терміни скрізь, де це можливо.

Нагадаємо, як довго залишатися на зв’язку у критичній ситуації. Раніше ми писали, які електроприлади слід вимкнути ввечері аби зменшити навантаження. Писали ми й про те, що у Дніпропетровській області пошкоджено високовольтну підстанцію. Якими можуть бути наслідки читайте тут. Чи є черги на АЗС та в супермаркетах Дніпра ви можете дізнатися ось тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.