RU

Шеринг документів у “Дії”: як він працює і наскільки це безпечно

Читать на русском

Читать на русском
Шеринг документів у “Дії”: як він працює і наскільки це безпечно
Завдяки цьому українці можуть отримувати послуги в держустановах без паперових копій

З 5 вересня у мобільному застосунку “Дія” запрацював шеринг студентського квитка. Відтепер студенти можуть надсилати його копію за кілька кліків через “Дію”, а компанії й установи – отримувати копії. Завдяки цьому українці користуватимуться послугами в держустановах без паперових копій. 

Загалом українці пошерили копії своїх документів через “Дію” вже понад 16 млн разів. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на tech.liga.net

Шеринг документів працює дуже просто. Можна надати свої документи онлайн через застосунок або офлайн. У випадку офлайн потрібно показати штрихкод документа. Його сканують і отримують дані. 

Ще один варіант надати копію документа офлайн — через Дія.QR. Це спеціальний QR-код, який компанії та установи створюють самостійно на порталі "Дія". У такому разі цифрова копія надсилається на пошту компанії.

Чи безпечно це? 

Дані в інформаційну систему компанії передаються лише в зашифрованому вигляді та тільки з дозволу користувача, кажуть у Мінцифрі. Інформацію можуть обробити лише ті компанії чи держустанови, які їх запитували. 

Крім того, організація може запитувати копії документів тільки у разі, якщо вона відповідає вимогам законодавства про захист персональних даних.

Нагадаємо, що у Дніпрі та області можна в реальному часі слідкувати за якістю повітря у смартфоні. Також писали, що Мінцифри запустило платформу “Дія.Освіта”, за допомогою якої можна отримати нову професію. Ще ми повідомляли про те, що в Дніпрі майже на місяць зміниться робота декількох трамваїв, тролейбусів та автобусів.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.