“Спіймали в капцях, в шортах і відправили “м’ясом” на фронт”: у Дніпропетровському ТЦК та СП розвіяли стереотипи та розповіли про зміни з 16 липня

“Спіймали в капцях, в шортах і відправили “м’ясом” на фронт”: у Дніпропетровському ТЦК та СП розвіяли стереотипи та розповіли про зміни з 16 липня
Що змінилося у роботі ТЦК та чого чекати мобілізованим в Україні

До 16 липня військовозобов’язані українці мали 60 днів на оновлення своїх даних. Це можна було зробити трьома способами: через застосунок “Резерв+”, у ЦНАПі, або ж у ТЦК та СП (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки). Дехто свідомо підійшов до цього та надав потрібні документи у перший день, хтось — в останній. Та є ті, хто свідомо відмовився це робити й після встановленої дати. 

На таких громадян чекає штраф від 17 до 25 тисяч гривень. Про це розповіла начальниця служби зв’язків із громадськістю Дніпропетровського ТЦК та СП Олена Кузіна, — пише Інформатор. 

“Органи Нацполіції у нас займаються виявленням та доставкою порушників і в при сутності людини в ТЦК та СП складається адміністративний протокол, людина з ним ознайомлюється, під власний підпис і вже після йде процедура оплати штрафу”, — зазначила Олена Кузіна. 

Сплата штрафу відбуватиметься ситуативно. Це залежить низки факторів: коли це було, коли складений протокол. Людина може його оплатити й одразу, краще не затягувати. 

 

Коли видається військовий квиток та що буде, якщо його немає? 

Військовий квиток отримують у 25 років. Для цього потрібно прийти до ТЦК та СП для оновлення своїх даних. Після — отримати направлення на проходження ВЛК, де лікарі поставлять відмітку: придатна людина до військової служби чи ні. У будь-якому випадку українець отримає військово-обліковий документ. 

“Необхідно з собою носити документи, паспорт та військовий квиток. Якщо останнього немає, людині можуть запропонувати поточнити свої дані в ЦНАПі у супроводі поліцейських та працівників ТЦК та СП”, — акцентувала начальниця служби зв’язків із громадськістю Дніпропетровського ТЦК та СП. 

Чи дійсно ТЦК та СП надсилатимуть повістки поштою

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №560, повістку можуть надіслати засобами поштового зв’язку. Людина має прийти до “Укрпошти”, під власний підпис ознайомитися з документом та отримати його. 

“Це можуть бути окремі випадки. Але зараз це також можливо, що військовозобов’язані громадяни можуть отримувати повістки поштою, якщо вони не з’явились та не оновили свої дані і вже порушили вимогу”, — зазначила Кузіна. 

Коли військовозобов’язаних відправляють на фронт? 

На фронт Захисників та Захисниць можуть відправити через 30 днів, коли людина пройде базову загальну військову підготовку. Якщо ж людина є лідером та у цивільному житті мала споріднені до військової служби спеціальності, її можуть відправити далі на навчання, наприклад, на сержанта. Так, окрім 30 днів буде додатковий період для опанування відповідних навичок.  

“У нас немає такого, що відразу людину, як кажуть спіймали в капцях, в шортах і відправили м’ясом на фронт. Все це стереотипи. Стереотипи російського уявлення про нас, як завжди робили росіяни. У нас такого немає. Всі у нас підготовлені. Звісно, всюди є погані учні, якщо людина щось не вивчила, або не досконало вивчила, є у нас така риса характеру, на жаль, можемо сказати: “нас там не навчили”. Але процедура мінімум 30 днів підготовки”, — додала начальниця служби зв’язків із громадськістю Дніпропетровського ТЦК та СП Кузіна. 

Також вона зазначила, що працівники ТЦК та СП не застосовують силу стосовно громадян. А ось українці можуть свідомо провокувати таки ситуації. 

Нагадаємо, що оновлення даних військовозобов'язаних в ЦНАПах припинено. Писали ми й про те, що у Дніпрі люди у військовій формі намагалися силою затримати чоловіка, у ТЦК прокоментували це. Також читайте, що змінилося для військовозобов’язаних з 17 липня.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube