Спортсмени з Дніпропетровської області завоювали 18 медалей на Паралімпійських іграх: скільки грошей їм виплатять

Микола Лукашук повідомив, скільки грошей виплатять олімпійцям та паралімпійцям з Дніпропетровської області

Майже два тижні двадцять паралімпійців з Дніпропетровської області боролися за нагороди. Вони завоювали 18 медалей. З них – 4 золоті, 8 срібних та 6 бронзових.

Найбільше відзначилися плавці та легкоатлети регіону. Вперше призове місце з бочі приніс Україні представник Дніпропетровської області. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пост Сергія Лисака, голови Дніпропетровської ОВА.

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук написав, що Україна посіла 7 місце в медальному заліку у світі. Депутатська комісія Дніпропетровської обласної ради з питань сім'ї, молоді та спорту підтримала пропозицію щодо відзначення всіх обласних спортсменів — як олімпійців, так і паралімпійців. Вони отримають стипендію за кращі результати:

• за перше місце – 700 тисяч гривень;
  • за друге – 500 тисяч гривень;
  • за третє – 300 тисяч гривень;
  • за четверте місце – 150 тисяч гривень.

“Усі інші учасники отримають по 100 тисяч гривень. Тренери призерів — 50% від суми підтримки своїх спортсменів, тренери стипендіатів у 150 тисяч гривень — 30%”, —  йдеться у пості Миколи Лукашука.

Чемпіонами стали:

• Анна Стеценко (плавання, естафета змішана 4х100 вільним стилем);
  • Наталія Кобзар (легка атлетика, біг 400 метрів);
  • Анастасія Москаленко (легка атлетика, метання ядра);
  • Юлія Шуляр (легка атлетика, біг 400 метрів).

Срібні призери Паралімпіади-2024:

• Владислав Білий (легка атлетика, метання списа);
  • Оксана Ботурчук (легка атлетика, біг 100 м);
  • Наталія Кобзар (легка атлетика, біг 200 метрів);
  • Антон Коль (плавання, на спині 100 метрів);
  • Ірина Пойда (плавання, вільним стилем 100 метрів та 200 метрів);
  • Анна Стеценко (плавання, на спині 100 метрів та вільним стилем 100 метрів).

Бронзові призери Паралімпіади-2024:

• Артем Колінько (боча);
  • Оксана Ботурчук (легка атлетика, біг 400 метрів);
  • Зоя Овсій (легка атлетика, метання диска);
  • Антон Коль (плавання, на спині 50 метрів);
  • Ірина Пойда (плавання, естафета змішана 4х50 комплексним плаванням);
  • Анна Стеценко (плавання, вільним стилем 50 метрів).

На сайті відділення НОК України зазначається, що найбільше нагород параатлети Дніпропетровської області здобули у легкій атлетиці – 8 медалей. Мультимедалісткою стала плавчиня Анна Стеценко, яка виборола 4 медалі. Свій медальний рекорд в українській параатлетиці оновила легкоатлетка Оксана Ботурчук – 12 нагород з 5 Паралімпіад.

Нагадаємо, раніше ми писали, що двоє дніпрян стали чемпіонами світу з прибережного веслування. Також читайте, що спортсменки із Дніпропетровської області Москаленко та Стеценко підкорили Паралімпіаду-2024. Писали ми й про те, що Наталія Кобзар з Дніпропетровської області виборола “золото” на Паралімпіаді в Парижі.