RU

Свідоцтво про народження, шлюб, диплом: чому не варто ламінувати оригінали документів

Читать на русском

Читать на русском
Свідоцтво про народження, шлюб, диплом: чому не варто ламінувати оригінали документів
У міськраді роз'янили всі нюанси

Багато людей намагаються убезпечити документи, і найпопулярнішим методом є ламінація. По суті паперовий документ обгортають у пластик, таким чином його міцність значно підвищується. Не всі установи можуть приймати такі документи, хоча в Україні не заборонено використовувати ламінацію.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на департамент правового забезпечення міськради Дніпра.

Українське законодавство не забороняє людям ламінувати документи, однак державні структури працюють виключно з оригіналами. І якщо ваш оригінальний документ заламіновано, то його справжність не завжди можна встановити. 

На деяких документах є спеціальні штампи або відмітки. Наприклад, штамп апостиль країн-учасниць Гаазької конвенції, який ставиться на свідоцтво про народження та шлюб, щоб він мав юридичну силу за кордоном. Якщо ваші документи заламіновані, то поставити цей штамп просто неможливо.

Також під час перетину кордону міграційна служба може перевірити у вас документи. Якщо вони заламіновані, то вас попросять надати інший, оригінальний.

Документи, які виготовлені з полімеру:

  • паспорт громадянина України у формі ID-картки;
  • пенсійне посвідчення;
  • водійське посвідчення;
  • міжнародне посвідчення водія. 

Інформатор писав, як підтвердити робочий стаж, якщо трудова книжка загубилась. Також ми повідомляли, у яких випадках паспорт вважається пошкодженим та підлягає обміну. Окрім того, пояснювали, чи вважаються дійсними паспорти з різною транслітерацією

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.