Для кожного з нас потрібна різна сума грошей для комфортного життя. Адже, у це слово ми закладаємо різні поняття. Головне, закрити першочергові потреби: житло, їжа та одяг. Та мати трошки грошей на “чорний день”.
Команда Інформатора вирішила запитати у дніпрян, яка сума грошей потрібна для справжнього комфорту.
Як і очікувалось, ми почули різні відповіді та різні суми від людей. Наприклад, дніпрянка, яка працює фотографинею, повідомила, що їй для комфортного життя на місяць потрібно не менш ніж 1 тисяча доларів. Цих грошей вистачить на житло, харчування, одяг, видатки на тварин, на благодійність та ще багато на що. Її підтримали і інші.
“Як каже мій начальник, то тисяча доларів на тиждень - саме то”, - говорить ще одна наша співрозмовниця.
А ось дніпровський бізнесмен зазначив, що йому для того, щоб закрити всі потреби потрібно 50-60 тисяч гривень. Інша частина людей підрахувала, що для комфортного життя вистачить приблизно 25 тисяч гривень. Але ця сума не враховує витрат на оренду житла.
“Для родини - 25 тисяч, не менше. Це - на продукти харчування. Якщо квартиру орендувати, то буде більше”, - зізнався чоловік.
Потрібно зауважити, що частина дніпрян заробляє менше за суму, яку вважає достатньою для комфортного життя. Доходи сім'ї на одну людину «суттєво» нижчі за бажаний рівень.
“На сьогодні, так, щоб діти розвивались, як мінімум на сім'ю з двома дітьми - 40 тисяч гривень. Бо ціни дуже великі, інфляція дуже велика. Для того, щоб нормально жити, то мінімум така сума повинна бути. Але заробітні плати не дають змоги так заробляти взагалі. Моя матуся соціальний робітник і вона заробляє 7,5 тисяч гривень, а батько охоронець заробляє 10. На цьому все”, - розповіла мешканка Дніпра.
У підсумку можна сказати, що бажаний рівень зарплати – показник відносний. Він залежить не лише від рівня цін, а й від амбіцій та запитів кожної людини. Проте він частково відображає те, на якому рівні має триматися мінімальна зарплата в Україні. А вона така. З 1 січня 2024 року в Україні підвищили мінімальну заробітну плату. Тепер вона складає - 7 100 гривень. Зросла на 268 гривень й мінімальна пенсія. Її сума дорівнює 2 361 гривні. Щомісячний прожитковий мінімум на одну особу з січня складає 2 920 гривень.
Нагадаємо, що в Україні зросли мінімальна зарплатня та пенсія. Також читайте, що в Україні введуть податок за будь-які надходження на картку. Писали ми й про те, що з 1 січня в Україні за права доведеться платити в рази більше.