RU
Головна
Дніпро
16:51, 14 Листопада
Информатор UA

Интро

У понеділок, 15 листопада,  Дніпро із робочим візитом відвідав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Посадовець розповів про функціонування галузі освіти в період війни. За словами Шкарлета, у наступному році в бюджеті передбачена субвенція на купівлю нових шкільних автобусів, які втратила територіальна громада Дніпропетровщини внаслідок російських обстрілів - повідомляє Інформатор.   Безпека школярів  Також, Шкарлет додав, що в наступному році держава профінансує безпекову програму в декількох областях країни, в тому числі і Дніпропетровській. На неї виділять 1,5 млрд. грн. На ці кошти планують обладнати школи системами відеонагляду, бомбосховищами та тривожними кнопками на випадок надзвичайних ситуацій.    Зменшення кількості шкіл  Окрім того, міністр розповів, що планують скорочувати кількість шкіл і не всі зруйновані навчальні закладати можуть відновити. У планах створити великі опорні школи, наповнити її викладачами, а також наситити автопарк шкільними автобусами. Подібна система діє у Німеччині, де кількість шкіл значно менша, ніж в Україні. Для реалізації цієї програми з відновлення закладів освіти Європейський союз надав 100 мільйонів євро. Сергій Шкарлет пояснив, що, перш за все, відновлюватимуть школи, які не знаходяться в зоні бойових дій або тимчасової окупації.  ЗНО Також Шкарлет розповів, що з 2023 року школярі складатимуть іспит із ЗНО. Наразі чинний національний мультипредметний тест дійсний лише 1 рік. Міністерство освіти розглядало різні сценарії і розширило мультипредметний тест для тих, хто готувався поступати на медиків, філологів або технічні спеціальності.  Міністр підкреслив, що ЗНО запровадять обов’язково, але повинна бути альтернатива.  Раніше Інформатор повідомляв, коли школярі Дніпра підуть на канікули. Також ми проводили опитування, що думають дніпряни про дистанційне навчання. Відео: Максим Якушев

У Дніпрі міністр освіти і науки розповів про ЗНО, бомбосховища та скорочення шкіл

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі міністр освіти і науки розповів про ЗНО, бомбосховища та скорочення шкіл
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Дніпро

У понеділок, 15 листопада,  Дніпро із робочим візитом відвідав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Посадовець розповів про функціонування галузі освіти в період війни.

За словами Шкарлета, у наступному році в бюджеті передбачена субвенція на купівлю нових шкільних автобусів, які втратила територіальна громада Дніпропетровщини внаслідок російських обстрілів - повідомляє Інформатор.  

Безпека школярів 

Також, Шкарлет додав, що в наступному році держава профінансує безпекову програму в декількох областях країни, в тому числі і Дніпропетровській. На неї виділять 1,5 млрд. грн. На ці кошти планують обладнати школи системами відеонагляду, бомбосховищами та тривожними кнопками на випадок надзвичайних ситуацій. 

 

Зменшення кількості шкіл 

Окрім того, міністр розповів, що планують скорочувати кількість шкіл і не всі зруйновані навчальні закладати можуть відновити. У планах створити великі опорні школи, наповнити її викладачами, а також наситити автопарк шкільними автобусами. Подібна система діє у Німеччині, де кількість шкіл значно менша, ніж в Україні.

Для реалізації цієї програми з відновлення закладів освіти Європейський союз надав 100 мільйонів євро. Сергій Шкарлет пояснив, що, перш за все, відновлюватимуть школи, які не знаходяться в зоні бойових дій або тимчасової окупації. 

ЗНО

Також Шкарлет розповів, що з 2023 року школярі складатимуть іспит із ЗНО. Наразі чинний національний мультипредметний тест дійсний лише 1 рік. Міністерство освіти розглядало різні сценарії і розширило мультипредметний тест для тих, хто готувався поступати на медиків, філологів або технічні спеціальності. 

Міністр підкреслив, що ЗНО запровадять обов’язково, але повинна бути альтернатива. 

Раніше Інформатор повідомляв, коли школярі Дніпра підуть на канікули. Також ми проводили опитування, що думають дніпряни про дистанційне навчання.

Відео: Максим Якушев

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.