У середу, 17 квітня, у Дніпрі на Січеславській Набережній перехожі побачили змій. Вони знаходились біля одного з закладів харчування на виноградній лозі. Ймовірно, це були гадюки або водяні вужі.
Команда Інформатора відправилась на місце події. Там ми зафіксували одну "представницю" плазунів. Вона грілась на сонечку. Змія була середніх розмірів. Достеменно, яка саме це була змія ми не визначили, але приведемо декілька фактів про них.
Степова гадюка - це досить велика "пухка" змія. Голова її трохи витягнута, краї морди піднесені. Верхня поверхня голови покрита дрібними щитками неправильної форми. Зверху гадюка пофарбована в буро-сірі тони, з світлішою серединою спини і з чорною або темно-коричневою зигзагоподібною смугою по хребту. На верхній стороні голови розташований темний рисунок. Черево сіре, зі світлими цятками. Гадюка плаває неохоче.
Водяний вуж широко поширений на території Дніпра. Він може мати забарвлення від світло-оливкового до майже чорного кольору. Також на ньому добре проглядаються цятки в шаховому порядку. А ось усім відомих жовтих вух у водяного вужа - немає.
Тож, скоріш за все це був водяний вуж.
У плазунів зовсім інша мікрофлора кишечника. Вони є відмінними переносниками сальмонели. Тому при контакті зі змією, а тим більше з її екскрементами, є шанс заразитися. Після контакту зі змією потрібно обов'язково мити руки. Водяний вуж безпечний для людини.
Якщо ви побачили змію — повільно відійдіть або обійдіть її. Не варто наближатися, голосно кричати. Найчастіше змія кусає у нижні кінцівки, коли людина наступає на неї під час прогулянки.
Якщо змія вкусила, слід максимально знерухомити і кінцівку і постраждалого. У жодному разі не накладайте джгут на кінцівку. Краще зробити тугу пов'язку та обробити місце укусу антисептиком. Це не нейтралізація отрути, а профілактика вторинних захворювань. Постраждалий повинен пити багато рідини, щоб отрута виводилася з організму.
Не ведіться на міфи — пам'ятайте, отруту висмоктувати не можна. З рани людина за допомогою рота може витягти максимум 25 - 30% отрути. Цей відсоток малий, щоб покращити стан постраждалого. Щобільше, ви можете завдати шкоди собі, адже контактуватимете з отрутою та кров'ю. Більшість отрут вражає ЦНС, отже кількість отрути у рані немає значення. Потерпілого слід якнайшвидше доставити до лікарні.
Нагадаємо, у Дніпропетровській області з голови у жінки дістали 11-сантиметрового паразита. Також читайте, в якому стані знаходяться постраждалі внаслідок ворожої атаки по Дніпру. Раніше ми писали, що ворог вгатив по інфраструктурному об'єкту у Дніпровському районі.
Фото: Максим Якушев