RU

У Дніпрі на Суворова до жінки у квартиру заповзла рідкісна змія

Читать на русском

У Дніпрі на Суворова до жінки у квартиру заповзла рідкісна змія

Читать на русском
У Дніпрі на Суворова до жінки у квартиру заповзла рідкісна змія

У Дніпрі на Суворова до жінки у квартиру заповзла рідкісна змія

У середу, 27 липня, до служби порятунку зателефонувала жінка і повідомила, що у неї у квартирі на вулиці Суворова змія. 

Виклик до рятувальників поступив о 20:09. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на пресслужбу ДСНС Дніпропетровської області. Плазун знаходився в одній з кімнат квартири, що розташована на першому поверсі. Співробітники ДСНС виловили плазуна за допомогою спеціального пристрою. Як виявилось, це була рідкісна змія - маїсовий полоз. Ця змія не водиться в Україні, тому у природі не виживе. Тож рятувальники забрали її до себе в підрозділ та почали шукати власника. Не минуло й 40 хвилин, як господар плазуна стояв на порозі пожежно-рятувального підрозділу. Йому віддали улюбленця та провели роз’яснювальну роботу щодо правильного та безпечного утримання екзотичних домашніх тварин. Мешканців Дніпра просять не вбивати змій, якщо до вас заповзла одна – повідомте про це за номером «101». Як розпізнати отруйних і не отруйних змій читайте  тут.

Як уберегтися від укусу:

  1. Якщо ви побачили змію — повільно відійдіть або обійдіть її. Не варто наближатися, голосно кричати. Змія поводитиметься агресивно, якщо ви наближатиметеся до неї, її житла чи потомства, тому ще раз — не підходьте до змії.
  2. Найчастіше змія кусає у нижні кінцівки, коли людина наступає на неї під час прогулянки. Тому, вирушаючи на прогулянку степом, слід надіти щільні штани, а ще краще високі чоботи.
  3. Уникайте високої трави – там змію буде важче побачити.

Інструктори з надання допомоги організації MedCorp розповіли, що робити, якщо змія вкусила:

  1. Якщо змія вкусила, слід максимально знерухомити і кінцівку, і самого постраждалого.
  2. У жодному разі не накладайте джгут на кінцівку. Отрута залишиться там, що може призвести до ампутації.
  3. Краще зробити тугу пов'язку та обробити місце укусу антисептиком. Це не нейтралізація отрути, а профілактика вторинних захворювань.
  4. Постраждалий повинен пити багато рідини, щоб отрута виводилася з організму.
  5. Висмоктувати не можна. З рани людина за допомогою рота може витягти максимум 25 - 30% отрути. Цей відсоток малий, щоб покращити стан постраждалого. Більше того, ви можете завдати шкоди собі, адже контактуватимете з отрутою та кров'ю. Більшість отрут вражає ЦНС, отже кількість отрути у рані немає значення.
  6. Потерпілого слід якнайшвидше доставити до лікарні, тому всі маніпуляції з обробки рани можна робити вже в дорозі.

 

Раніше ми повідомляли про те, що біля ж/м Покровський знайшли «мертвого крокодила». Також писали, що у Павлограді біля річки знайшли мертвого удава.

Ярослав Жахалов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.