У Дніпрі тривають процеси декомунізації та дерусифікації. З громадського простору прибираються пам’ятники, різні “якоря” російської культури, перейменовують вулиці, сквери та навіть зелені зони. Вони отримують нові назви на честь діячів, які були пов’язані з історією Дніпра.
На розі Запорізького шосе та проспекту Науки (колишня назва - Гагаріна) знаходиться стела “Дніпропетровськ” з гербом міста, затвердженого в 1970 році. Цей об’єкт встановили в місті ще за радянських часів, в період Брежнєвського застою. І в 2024 році стелу з гербом приберуть з Підстанції. Про це повідомляє Інформатор.
Дизайн цього герба прийняли на сесії виконкому 2 липня 1970 року. Герб виконали у вигляді щита, який зверху прикрашає шестерня-корона з написом “Дніпропетровськ”. Також на гербі зобразили ківш, який символізував центр металургійної промисловості, хвилі, і три пагорби, на яких стоїть місто.
Інформатор звернувся за коментарем до міськради Дніпра. Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини ДМР Надія Лиштва розповіла, що ця стела ніколи не мала культурної цінності для міста.
“Ця стела ніколи не була пам’яткою культурної спадщини, не перебувала на обліку. Це просто об’єкт благоустрою, як лавочки, чи альтанка. Тобто це просто була поставлена стела, вона ніколи не стояла на обліку, тому її демонтаж проводиться і все”, — прокоментувала демонтаж стели Надія Лиштва.
Крім цього, в міського керівництва вже є варіанти, що можуть зробити зі стелою після її демонтажу. За словами Надії Лиштви, бетонну конструкцію можуть передати в один з міських музеїв, чи в руки колекціонерів.
Нагадаємо, що у Дніпрі можуть з’явитися декілька нових вулиць та провулок. Окрім того, у Дніпропетровській області мають перейменувати Першотравенськ та декілька сіл. Розповідали ми й про те, що у Дніпрі закінчили основний етап перейменування топонімів.
Фото: Антон Гордієнко
Відео: Антон Гордієнко, Андрій Шушпан