RU

У Дніпрі змінилися тарифи на воду: що потрібно знати

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі змінилися тарифи на воду: що потрібно знати
Таке буває зрідка, проте цього разу вартість послуги не зросла

У Дніпрі змінилася вартість абонплати за воду. Нові тарифи за абонентське обслуговування чинні з 1 січня 2023 року.

Як і раніше, абонплата за воду складається з двох частин – постійної, за обслуговування договору, та змінної – за обслуговування лічильника. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на КП «Дніпроводоканал».

Так, постійна складова плати за абонентське обслуговування для населення приватного сектору та населення у багатоквартирних будинках з 1 січня 2023 року складає:

  • водопостачання – 14,47 гривні з ПДВ (було – 19,18 гривні);
  • водовідведення – 14,26 гривні з ПДВ (було – 18,25 гривні).

Що стосується змінної складової, то вона розраховується тільки для тих абонентів, у яких встановлені загальнобудинкові лічильники (вузли комерційного обліку води):

  • для населення приватного сектору – 12,08 гривень;
  • для абонентів у багатоквартирних будинках – 0,74 гривні.

Якщо підсумувати, абонплата за воду у Дніпрі з 1 січня 2023 року становить:

  • 29,47 гривні – для багатоквартирних будинків з загальнобудинковим приладом обліку;
  • 28,73 гривні – для багатоквартирних будинків без загальнобудинкового приладу обліку;
  • 38,07 гривень – для приватного сектору з приладом обліку (граничний розмір абонплати);
  • 28,73 гривні – для приватного сектору без приладу обліку.

Вартість кубометра води у Дніпрі

Що стосується вартості кубометра воду у Дніпрі, то вона поки залишається незмінною - 31,36 гривні (з ПДВ) за 1 кубічний метр. 18,16 гривні складає тариф за централізоване водопостачання, 13,20 гривень – за централізоване водовідведення. Тариф діє з 1 січня 2022 року.

Розцінки мали змінитися з початку 2023 року, проте наразі цього не сталося. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 27 грудня затвердила підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, у тому числі – і для «Дніпроводоканалу», який забезпечує водою мешканців Дніпра, як постанову вже встигли скасувати 30 грудня і відправили на доопрацювання. В початковому проекті було зазначено, що здорожчання відбудеться у два етапи. С 1 січня сумарна вартість кубометра води для населення з урахуванням ПДВ мала зрости до 37,37 гривні, а з 1 липня 2023 року – до 40,90 гривень. Проте, 27 грудня затвердили зовсім інші цифри, які вже і встигли скасувати. Так, з 1 січня 2023 року для побутових споживачів вартість водопостачання мала зрости на 7%, до 33,58 гривні за кубометр (з ПДВ). Проте наразі вартість кубометра води не змінилася.

Раніше ми також писали, чи діють у Дніпрі графіки відключення світла. Окрім того, мешканці Дніпра по-новому передаватимуть показання газових лічильників. Повідомляли ми і про те, що у Дніпрі деякі будинки "за бажанням” відключатимуть від електроенергії.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.