RU

У Верховній Раді хочуть заборонити відключати деяких боржників від комунальних послуг

Читать на русском

Читать на русском
У Верховній Раді хочуть заборонити відключати деяких боржників від комунальних послуг
В Україні планують заборонити відключення комунальних послуг через борги, та не для всіх

На початку 2024 року Уряд скасував мораторій на заборону стягнення заборгованості за послуги ЖКГ. Боржникам можуть нараховувати пеню або відключити світло, чи воду. Проте 20 лютого на сайті Верховної Ради з’явився законопроєкт № 11015 "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги". 

Цим документом хочуть врегулювати питання несплати комунальних платежів і заборони подальшого відключення від комунальних послуг для деяких категорій населення. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Зокрема, законопроєкт передбачає підтримку таких вразливих категорій громадян:

  • осіб з інвалідністю;
  • непрацюючих громадян, які одержують пенсію за віком;
  • малозабезпечених родин;
  • багатодітніх сімей.

Заборону на нарахування, стягнення штрафів та припинення надання комунальних послуг вищевказаним категоріям громадян хочуть встановити до припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Далі слово за народними депутатами, які мають розглянути законопроєкт.

Нагадаємо, що ми писали про те, що експерт з пенсійної політики розповів, куди зникають внески у Пенсійний фонд українців, які не дожили до пенсійного віку. Крім цього, Інформатор повідомляв, що тарифи на воду у Дніпрі можуть зрости двічі за рік. Стосовно ситуації з тарифами висловився прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.