RU

У водоймах Дніпра виявили холероподібний вібріон: де саме і чи є небезпека

Читать на русском

Читать на русском
У водоймах Дніпра виявили холероподібний вібріон: де саме і чи є небезпека
Результати досліджень

Бактерії виявили в межах міста Дніпро, а також Підгороднього і Нікопольського району. Попри це спалаху холери немає, а захворюваність на певні інфекції навіть знизилась. Втім, холероподібний вібріон може змінити ситуацію. Як саме – розповіли у Дніпропетровському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на офіційний сайт Центру. Повідомляється, що у 4 пробах прісної води з 57 виявлено холероподібний вібріон. Він не викликає захворювання на холеру, але може бути причиною інших кишкових розладів. Вібріон знайшли у водах:

  • річки Дніпро в районі Парку культури та відпочинку “Придніпровський”
  • річки Дніпро в районі Парку культури та відпочинку “Сагайдак”
  • річки Кільчень в районі зони відпочинку в межах Підгороднього
  • річки Ревун в районі КП «Дніпро» селища Червоногригорівка Нікопольського району.

Дослідження проводили з 28 липня по 3 серпня. Загалом взяли 22 проби прісної води водоймищ та 35 проб стічної. Про результати повідомили органам місцевої влади та Держпродспоживслужбі. 

За час проведення дослідження в Дніпропетровській області не було випадків підозр на холеру або спалахів інфекційних хвороб. Є більш детальні дані.

Моніторинг циркуляції збудника холери. За період з 28.07.2023р. по 03.08.2023р. в Дніпропетровській області в закладах охорони здоров’я обстежено на холеру 145 осіб з гострою кишковою інфекцією, результат негативний. Більш детальна інформація щодо інших заховрювань на:

  • гострі кишкові інфекції по області показники знизились на 27,8% у порівнянні з попереднім тижнем. Серед всіх захворілих понад половини – діти до 17 років
  • вірусні гепатити захворюваність поодинока. зареєстровано 5 випадків проти 4 за попередній тиждень
  • грип та гострі респіраторні вірусні інфекції – неепідемічний рівень. Зареєстровано на 2,6% випадків менше за попередній тиждень. Питома вага дітей до 17 років – 43,7%.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі "цвітуть" водойми. Також читайте про те, що у Дніпрі заборонили купатись на пляжах. Повідомляли і про спалах гострої кишкової інфекції через шаурму в Дніпрі

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.