У Дніпрі 5 людей отруїлись шаурмою. Її купили у закладі на вулиці Грушевського, 56. Потерпілих госпіталізували до лікарні №21.
Держпродспоживслужба позапланово перевірила, як у павільйоні дотримуються вимог санітарного законодавства та законодавства з безпечності харчових продуктів. Там знайшли численні порушення. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Продукти невідомого походження та без відповідного маркування вирішили вилучити. Діяльність закладу призупинили на 10 робочих днів. З керівником та працівниками провели роз’яснювальну роботу. Усіх хворих вже виписали.
Станом на 4 липня павільйон “Шаурма” не працює. В закладі усувають порушення.
Держпродспоживслужба зазначає, що найчастіше епідемічне значення мають молочні та м’ясні харчові продукти, салати та інші страви, які не піддаються термічній обробці. Найбільш небезпечні у цьому плані заправлені сметаною чи майонезом салати та інші страви (у т.ч. шаурма), страви з яйцями, кремові вироби, морозиво, що підтануло.
Недотримання технології приготування та зберігання страв і правил особистої гігієни призводять до забруднення готових страв збудником, а висока температура сприяє його розмноженню.
Щоб не захворіти, треба дотримуватись простих правил, які наведені нижче:
- Не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їхньої недоброякісності та з простроченими термінами споживання.
- Зберігати продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлений термін.
- Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
- Не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини. При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) виключати контакт продуктів з ґрунтом та піском.
- Не готувати продукти із запасом. Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їхнього повторного споживання, вони мають піддаватись вторинній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин.
- Не брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
- Не приготовляти багатокомпонентні страви, що вимагають високої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо), в незабезпечених умовах. При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми – обдати окропом.
- Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Для пиття та приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована і прокип’ячена. Для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води.
- Перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом. Обов'язково мити руки після відвідування туалетів.
- При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди та продукти.
- Для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами.
Раніше ми писали, що у Дніпрі будуть обстежувати ринки стосовно заборони продажу риби та морепродуктів. Окрім того, у річці Самара виявили кишкову паличку. Повідомляли ми і про те, що через катастрофу на Каховській ГЕС у Дніпропетровській області стався мор риби.