RU

Українців просять не публікувати в соцмережах дані зниклих безвісти

Читать на русском

Читать на русском
Українців просять не публікувати в соцмережах дані зниклих безвісти
Пости в соцмережах про зниклих безвісти можуть нашкодити

Пости в соціальних мережах, де на фото зображено безвісти зниклого або полоненого українського військовослужбовця та вказанні данні про нього - можуть зашкодити. Адже з'являється загроза життю військового та ускладнюються перемовини щодо його обміну.

Річ у тім, що  вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною, - пише Інформатор із посиланням на пост заступниці міністра оборони України Ганни Маляр.

Нашкодити можуть публікації з підписами, на кшталт: “Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину” або "помоліться за повернення" та містять персональні дані військового. Ворог може вважати цю людину цивільною аби людина може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи данні і фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки.

"Пам'ятайте, що поширення в соціальних мережах інформації про позивні українських бійців, військові частини і місця їх дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців в полон тощо несе загрозу не тільки самим полоненим, але й їх бойовим побратимам", - зауважила Маляр.

Публікація будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого. Адже розповідь про значущість цієї особи для суспільства та її політичні погляди спонукає ворога прискіпливо ставитися до полоненого. 

За даними Ганни Маляр, близько 7 тисяч українців вважаються зниклими безвісти. Тож, у разі зникнення близької людини, замість написання постів треба звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України і об’єднує в собі понад десять державних установ та організацій.

Адреса приймальні: м. Київ, вулиця Спаська 37,

Ця установа здійснює прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих і надає юридичну, психологічну, а також іншу наявну інформацію. Сьогодні влада разом з усіма причетними державними інституціями робить усе можливе, аби кожен український воїн залишився живим і якомога скоріше повернувся додому. 

За час повномасштабної війни з полону повернули уже 1030 українців. Тож усім нам слід запастися терпінням, зберігати витримку і вірити у краще.

Раніше ми писали куди звертатися, якщо близька людина потрапила в полон. Також ми розповідали, що в Україні запустили онлайн-сервіс з пошуку зниклих безвісти.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.