Загалом така потреба існує по всій Україні. Потреба існує в усіх групах крові, проте в деяких – найбільше. Наприклад, в Дніпрі шукають донорів 1, 2 та 4 групи з негативним резусом.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на систему “Донор UA”. Здати кров у Дніпрі можна:
“Донор UA” просить звернути увагу на рекомендації для донорів перед кроводачею.
Харчуйтесь правильно. Ваш раціон впливає на показники і склад крові. Відмовтеся від таких продуктів за визначений час до донорства:
Небажано також перед здачею крові пити каву – принаймні протягом 4-5 годин. Утриматися від кавування варто також протягом 12 годин після донації, так як кофеїн має сечогінний ефект, а для донора важливо підтримувати достатню кількість рідини в організмі, аби швидше та якісніше відновити кров.
Порція напою обов'язкова безпосередньо перед здаванням крові. Рекомендують випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів.
Легкий сніданок слід з'їсти за 2-3 год до процедури. У день донації, щоб уникнути непритомності та слабкості, варто перекусити вареними крупами на воді чи макаронними виробами без додавання вершкового масла. Можна з'їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки), вівсяне печиво. Також дозволені пропарена риба та відварене м'ясо нежирних сортів. Проте деякі центри крові наполягають на відмові від м'яса та риби напередодні донації – варто уточнити цей момент на етапі планування кроводачі.
Упродовж дня після донації бажано уникати інтенсивних фізичних навантажень, керування автомобілем та іншою технікою, яка потребує підвищеної концентрації.
Додаткову інформацію можна знайти на сайті “Донор UA”. Там можна зареєструватись і запланувати донацію в особистому кабінеті.
“Пам’ятайте, що кожна донація рятує 3 життя”, – йдеться на сайті.
Раніше ми писали про те, що до лікарні Кривого Рогу доставили хлопчика з уламковими пораненнями. Також читайте про те, що внаслідок ракетних ударів у Кривому Розі 64 людини постраждалі, а 5 - загинули. Повідомляли і про поранених у Дніпрі після ракетного удару по багатоповерхівці.