RU

В Україні розширили перелік підстав для евакуації авто: що треба знати

Читать на русском

Читать на русском
В Україні розширили перелік підстав для евакуації авто: що треба знати
Зверніть увагу на зміни

В Україні перелік підстав для евакуації авто став ширшим. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №855 від 11 серпня 2023 року, поліція може заблокувати авто, на які незаконно встановили номери ЗСУ чи Нацгвардії, а також машини без держзнаків. Також тепер можуть евакуювати машини, які залишили на місці для електрокарів або для водіїв з інвалідністю.

Крім цього, з порядку зникають поняті. Вони будуть потрібні лише тоді, коли затримання машини не фільмували. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Зміни внесли й до Порядку тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання

Діючий перелік підстав, за якими можуть евакуювати авто:

Частини 3 та 7 статті 122 КУпАП. Порушення правил зупинки, стоянки в межах відповідного населеного пункту, а також зупинки чи стоянки транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома).

Створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці.

Частина 1 статті 152-1 КУпАП. У випадках, коли розміщення транспортного засобу є таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Частина 2 статті 152-1 КУпАП. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених частиною шостою статті 152-1 КУпАП), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів.

Частина 8 статті 152-1 КУпАП. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома).

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі на Писаржевського чоловік ліг під колеса евакуатора. Також читайте, що у Дніпрі запровадили акційний тариф на паркування. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Дніпрі підвищать тарифи на паркування після закінчення воєнного стану.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.