Чимало українських жінок хочуть мати дитину. Однак деякі пологові будинки та перинатальні центри вказували несправжні діагнози для новонароджених. Це робили для того, аби перевести малюків до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Таки чином це дозволяє отримати подвійну, або потрійну оплату за одного маленького пацієнта.
Факт зловживання зафіксували під час перевірок. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на МОЗ України.
За попередніми розрахунками НСЗУ, медзаклади отримували подвійну оплату за приблизно 30% дітей. За словами міністра охорони здоров’я Олега Ляшка, 20% немовлят, які народилися хворими, під час переведення в інший медзаклад зазнавали негативного впливу наслідок транспортування. В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг.
Немовлятам ставили діагнози, які не були патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мали бути причиною для лікування. У 2023 році кількість кесаревих розтинів без медичних показів збільшились. За підсумками наради надали рекомендації для керівників пологових та перинатальних центрів щодо вирішення проблемних питань та прийняття управлінських рішень.
Нагадаємо, що в родині "Холостяка" поповнення. Модель із Дніпропетровської області Дар’я Хлистун вдруге вагітна. Писали ми й про те, що у пологовому будинку Дніпра народилась трійня. Ще Інформатор повідомляв, що Дніпропетровська область лідирує за кількістю одружень.