В Україні різко зросла захворюваність на кашлюк. За перші два місяці 2024 року зафіксували 515 випадків захворювання. Приріст склав майже 95%.
В основному, хворіють діти. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Для порівняння, у 2023 році було лише 27 випадків за рік. Медики пов'язують спалах захворюваності на кашлюк з великою кількістю нещеплених дітей.
Кашлюк — це бактеріальне інфекційне захворювання, яке перебігає як затяжний бронхіт з тяжкими нападами кашлю. Захворювання вкрай заразне, передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю чи чхання. На нього хворіють здебільшого діти та підлітки, але захворіти можуть також і дорослі.
Через 5-8 днів у хворого з’являється нападоподібний спазматичний кашель із характерним свистом. Напади кашлю найчастіше стаються вночі. Кашель може супроводжуватися гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ. У немовлят хвороба може протікати без кашлю, але в них можлива короткочасна зупинка дихання, про що може свідчити посиніння обличчя.
Лікарі рекомендують своєчасно робити щеплення дітям. Є спеціальний графік. Згідно з ним, дітей вакцинують у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.
Також медики рекомендують вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності, незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці її життя, до отримання нею вакцини.
Нагадаємо, що у лікарні Дніпра помер 6-річний хлопчик, який з’їв полуницю. Раніше ми писали, що у Дніпрі трирічна дівчинка ледь не отруїлась хімічним засобом. Також читайте, що у Павлограді з вікна 4-го поверху випав 3-річний хлопчик. Дитина загинула.