Відтепер українські воїни можуть “заповідати” виплату одноразової допомоги рідним у разі їх загибелі. Раніше цим правом могли скористатися державні службовці. Справжність підпису на такому розпорядженні підтверджує командир військової частини або нотаріус.
Таке розпорядження складається письмово в довільній формі, але має містити всі перелічені вище дані. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна.
В документі обов’язково зазначаються:
Також можуть зазначатися відомості щодо ТЦК, яким призваний на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, номер засобів зв’язку, адреси електронної пошти.
“Оригінал цього документа передається командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) в день засвідчення на ньому справжності підпису або в 10-денний строк з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису нотаріусом), про що робиться відповідний запис на копії. Копія документа зберігається у військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста”, — пише Інформатор Україна.
Після — оригінал документа зареєструє служба діловодства військової частини та передасть на зберігання до ТЦК. Якщо мова йде про військовослужбовця іншого військового формування, розпорядження додадуть до особової справи СБУ або іншого органу, в якому служить воїн.
Нагадаємо, що виконавча служба України не може забирати в ухилянта-боржника. Писали ми й про те, які обов’язки для бізнесу передбачені в ньому законі про мобілізацію. Також читайте, що обласний ТЦК у Дніпрі оголосив тендер на майже 11 мільйонів гривень на перевезення військовозобов’язаних.