RU

В Україні Захисники можуть “заповідати” виплату одноразової допомоги рідним: деталі

Читать на русском

Читать на русском
В Україні Захисники можуть “заповідати” виплату одноразової допомоги рідним: деталі
Такий "заповіт" складається у письмовій формі і посвідчується нотаріусом або командиром військової частини

Відтепер українські воїни можуть “заповідати” виплату одноразової допомоги рідним у разі їх загибелі. Раніше цим правом могли скористатися державні службовці. Справжність підпису на такому розпорядженні підтверджує командир військової частини або нотаріус. 

Таке розпорядження складається письмово в довільній формі, але має містити всі перелічені вище дані. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

В документі обов’язково зазначаються:

  • військове звання, ПІБ, дата народження;
  • місце проживання або перебування (реєстрація місця проживання);
  • РНОКПП;
  • місце і час складання;
  • частка належної до виплати одноразової грошової допомоги;
  • особа, якій буде здійснюватися виплата.

Також можуть зазначатися відомості щодо ТЦК, яким призваний на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, номер засобів зв’язку, адреси електронної пошти. 

“Оригінал цього документа передається командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) в день засвідчення на ньому справжності підпису або в 10-денний строк з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису нотаріусом), про що робиться відповідний запис на копії. Копія документа зберігається у військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста”, — пише Інформатор Україна. 

Після — оригінал документа зареєструє служба діловодства військової частини та передасть на зберігання до ТЦК. Якщо мова йде про військовослужбовця іншого військового формування, розпорядження додадуть до особової справи СБУ або іншого органу, в якому служить воїн. 

Нагадаємо, що виконавча служба України не може забирати в ухилянта-боржника. Писали ми й про те, які обов’язки для бізнесу передбачені в ньому законі про мобілізацію. Також читайте, що обласний ТЦК у Дніпрі оголосив тендер на майже 11 мільйонів гривень на перевезення військовозобов’язаних.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.