В Україні змінили умови виходу на пенсію: подробиці

В Україні змінили умови виходу на пенсію: подробиці
В Україні збільшили розмір стажу для виходу на пенсію

В Україні для отримання пенсії потрібен страховий стаж. З 1 січня 2024 року його необхідний розмір змінився. Тепер українцям треба ще більше працювати, щоб вийти на заслужений відпочинок. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор України.

Згідно з законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на призначення пенсії за віком мають:

  • українці, які досягли 60-річного віку та мають не менше 31 року страхового стажу;
  • українці, які досягли 63-річного віку та мають не менше 21 року страхового стажу;
  • українці, які досягли 65-річного віку та мають не менше 15 років страхового стажу.

Крім того, є низка професій та умов, де пенсія за віком може бути призначена раніше визначених термінів. При цьому у 2024 році такі умови також змінюються.

Робота в шкідливих умовах

За Списком № 1. У чоловіків після досягнення 50 років повинен бути стаж не менше 25 років. У жінок - не менше 20 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

У період до 1 квітня 2024 року за відсутності вказаного страхового стажу пенсія за віком на пільгових умовах призначають за наявності на дату досягнення зазначеного віку страхового стажу:

  • у чоловіків - не менше 24 років 6 місяців;
  • у жінок - не менше 19 років 6 місяців.

За Списком № 2. У чоловіків після досягнення 55 років повинен бути стаж не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах. У жінок - не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. 

За відсутності вказаного страхового стажу у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення зазначеного віку страхового стажу не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.

Водії громадського транспорту та великовагових авто 

Водіям міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів для виходу на пенсію після досягнення 55 років потрібно:

  • для чоловіків – не менше 30 років страхового стажу, у тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;
  • для жінок – не менше 25 років страхового стажу, у тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.

За відсутності вказаного страхового стажу у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення зазначеного віку страхового стажу не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.

Пенсія для трактористів-машиністів 

Чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, для виходу на пенсію після досягнення 55 років потрібно не менше 30 років страхового стажу, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

За відсутності 30 років страхового стажу у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату зазначеного віку страхового стажу не менше 29 років 6 місяців.

Жінкам, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, – після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі.

За відсутності 25 років страхового стажу роботи у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення зазначеного віку страхового стажу не менше 24 років 6 місяців.

Нагадаємо, що у 2024 році пенсії українців планують збільшити на 16%. Також читайте, які надбавки та доплати мають виплачувати пенсіонерам в Україні. Писали ми й про те, чи вплине нова система нарахування пенсій на розмір виплат у 2024 році. Також ми писали, як перевірити онлайн, чи сплачує ваш роботодавець внески до Пенсійного фонду.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube