В Україні з настанням морозів збільшилось навантаження на енергосистему. Через це в “Укренерго” закликали громадян економити світло у найскрутніші години — з 17:00 до 19:00. А також протягом дня раціонально та ощадливо споживати електроенергію, що є корисною звичкою не тільки в умовах війни, а й для мирних часів. Так навантаження буде рівномірним.
Також зазначається, що у різні сезони пікове навантаження відбувається у різні години. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію компанії.
Наприклад, за останній тиждень температура повітря впала на 6°C. Відповідно, споживання збільшилось на 11% та продовжує зростати. Для енергосистеми — це дуже стрімко та відчутно. Адже, щоб задовольнити такий попит, в системі повинен працювати додатковий атомний блок та 2-3 — теплоелектростанцій. Останні ж були одним с основних цілей ворога минулої зими, тому зазнали суттєвих пошкоджень. На жаль, не всі вдалось відремонтувати та повернути в роботу. А відремонтовані енергоблоки не можуть нести підвищене зимове навантаження.
Влітку графік споживання був схожий на одновухого котика, оскільки пік споживання відчутно зростав зранку. А ось зимовий “котик” значно підріз, бо споживання світла виросло. Плюс до всього його “вушка” (піки споживання) не так гостренькі. Усе через те, що в денні години електроенергію використовують для обігріву, а ввечері раніше вмикають освітлення. Відповідно, що найбільше споживати живлення починають з 17:00. Та чим більший буде мороз — тим вище буде навантаження.
“Зимовий “котик” — графік споживання — і в мирні часи був більшим, ніж літній. Тому, коли ми “годуємо котика”, тобто використовуємо електроенергію по-максимуму, зростає навантаження на енергосистему. Такий попит важко покрити електростанціям, які все ще відновлюються від терористичних атак минулої зими”, — йдеться у повідомленні.
Аварійна допомога використовується, коли комерційні поставки неможливі з технічних або аварійних причин. Її вартість значно вища комерційного імпорту. Крім того, інші країни можуть надати аварійну допомогу, якщо самі мають вільні потужності. А в період знаного похолодання їх може не бути.
Нагадаємо, що в енергосистемі України зафіксували дефіцит. Також читайте, чи збираються в Україні з нового року підвищити тарифи на світло. Писали ми й про те, де у Дніпрі з 20 по 24 листопада відключатимуть світло.