Український ударний дрон STING Mad Max вже встиг заслужити гідну репутацію серед військових. Але його розробники пішли ще далі та вдосконалили свою флагманську модель. Незмінно простий в керуванні та невразливий для РЕБ, Mad Max на рамі Gladiator став ще надійнішим та отримав низку програмних доповнень. Команда інженерів, яку створив український підприємець та волонтер Юрій Голик, врахувала фідбек військових щодо попередньої моделі. Першими оновлений бомбер протестують на фронті бійці з підрозділу «Гюрза» 28 бригади. Чому Mad Max став кращою версією себе, Юрій Голик розповів у своїй колонці.
Ключова зовнішня відмінність – перенесення комплектуючих на базу карбонової рами Gladiator власного виробництва. Свою назву вона отримала завдяки перевірений міцності. Тестуючи новий «скелет», інженери двічі скидали дрон з висоти 100 метрів, що ніяк не нашкодило рамі.
Незмінною лишилась здібність зв’язку управління не піддаватись впливу ворожих засобів РЕБ. Після державних випробувань вона отримала офіційне підтвердження. Але нове покоління Mad Max отримало низку інших доповнень у програмній складовій, які додатково підвищують його шанси на виживання в умовах фронту. Тепер при втраті відеозв’язку пілот не ризикує втратити сам дрон, а може перевести «птаху» у напівавтоматичний режим польоту за мапою. Такий автопілот може діяти як до поновлення відеосигналу, так і до фактичного виконання місії, навіть всліпу. При цьому оновлений STING не потребує GPS-навігації, хоч і має відповідний датчик.
Окрім власного виживання, новий STING Mad Max може і врятувати свій екіпаж, приховавши його розташування.
«Новий Mad Max Gladiator може стартувати з відключеною курсовою камерою. Тепер можна злетіти не просто на мінімальній потужності передавача. Є можливість повністю вимкнути камеру, злетіти по мапі, і увімкнути камеру на безпечній відстані від точки старту або вже в секторі виконання бойового завдання», – розповів Юрій Голик про опцію, добре зрозумілу FPV-пілотам.
Після апгрейду Mad Max оператор краще бачить його «очима». Денну камеру замінили на гібридний модуль, який комбінує аналогову і цифрову камери. Перша працює на альтернативній частоті, що знижує ризики примусового переривання зв’язку. Друга ж записує все «побачене» в якості 4К, тож проглянути відзняте – дорозвідку позицій чи місць ураження - можна лише після приземлення.
Конструктори зробили наземну станцію більш ергономічною. Все її обладнання – модулі управління й передачі даних, акумуляторну батарею – компактно розмістили в невеликому боксі. Це додає зручності при транспортуванні, зарядці, розгортанні-згортанні на стартових позиціях. Також з’єднання та модулі зробили більш захищеними від ворожого втручання, додали кнопку ввімкнення та датчик рівня заряду батареї.
«Всі ці модифікації та корисні на практиці функції – відповідь на побажання військових. Швидкість еволюції українських ударних дронів, розвідників та ретрансляторів – наша перевага на полі бою та можливість вести війну віддалено, зберігаючи життя наших людей. Так, на це потрібен час та ресурси. Та воно того варте», – підсумував Юрій Голик.
Як ми розповідали раніше, Штурмовики з «Цунамі» отримали ударні дрони Mad Max