RU

Верховна Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію

Читать на русском

Читать на русском
Верховна Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію
Термін дії відповідних законів воєнного часу також збільшується

У середу, 16-го листопада, Верховна Рада України загальним голосуванням офіційно продовжила термін дії воєнного стану. Проголосували і за продовження загальної мобілізації. Законодавчо вони продовжені до 19 лютого.

Через те, що збройна агресія рф продовжується й зараз, неможливо поки скасувати дію воєнного стану, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

Однак, таке формальне продовження має бути проведено на офіційному рівні. 

«Верховна Рада продовжила строк дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів до 19 лютого 2023 року. ЗА відповідні постанови #8189 та #8190 проголосувало - 294 та 297 депутатів», – зазначив депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Наразі це вже п’яте таке голосування Парламенту за воєнний час з початку повномасштабного вторгнення. Загалом, такі голосування проводилися: 

  • 24 лютого;
  • 15 березня;
  • 21 квітня;
  • 15 серпня;
  • 16 листопада. 

Окремо депутат додав, що цього разу ніхто не оголошував доповідь щодо теперішньої ситуації та необхідності продовження воєнного стану. Зазвичай це робив Голова РНБО Олексій Данілов. 

Воєнний стан та загальна мобілізація

  • Воєнний стан – особливий правовий режим вводиться в країні чи окремих місцевостях у разі загрози нападу чи прямої збройної агресії, виникнення небезпеки державний незалежності або територіальній цілісності. Під час його дії відповідні органи влади отримають додаткові повноваження та права, що мають покращити обороноздатність країни. Надані дозволи направлені на підвищення ефективності сил захисту країни. 
  • Загальна мобілізація – комплекс заходів, спрямованих на укріплення збройних формувань країни та державної інфраструктури у зв’язку з надзвичайними умовами – у нашому випадку, це збройна агресія рф. Мобілізація направлена на залучення до оборони держави та її підсилення всіх необхідних кадрів – людей, техніки, обладнання тощо. Зокрема, мова йде і про набір до лав збройних формувань країни людей, що є військовозобов’язаними. 

Раніше ми писали, чи буде в Україні додаткова хвиля мобілізації. Розповідали ми і про зміни до Закону про мобілізацію.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.