Вивезення сміття у Дніпрі: що про ситуацію кажуть у міськраді та ТОВ «Екологія-Д»

Вивезення сміття у Дніпрі: що про ситуацію кажуть у міськраді та ТОВ «Екологія-Д»
У Дніпрі розповіли, через що по місту виникає проблема з вивезенням сміття

Мешканці Дніпра на початку листопада почали звертати увагу на ситуацію з вивезенням сміття у місті. Світлинами та відео куп непотребу люди діляться у соціальних мережах. З’являються стихійні сміттєзвалища як біля переповнених контейнерів, так і просто де-інде, обабіч доріг чи під парканами.

Інформатор спробував розібратися у питанні та дізнатися, що стало причиною «сміттєвого колапсу». Для цього ми звернулися у департамент екологічної політики Дніпровської міської ради, у ТОВ «Екологія-Д», а також подивилися реліз пресслужби міськради Дніпра за 8 листопада. Серед причин ситуації, що склалась, виділимо «зелені відходи», нестачу працівників та заборгованість за послугу.

Що кажуть у міськраді Дніпра?

Заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова розповіла Інформатору, що ситуація з вивезенням сміття у Дніпрі наразі є типовою для цієї пори року. Вона відповідає обставинам, які склались в період воєнних дій.

За її словами, за жовтень 2024 року до міськради надійшло 102 звернення зі скаргами на перенакопичення відходів. Переважна більшість з них стосувалася прибирання куп зрізаного гілля, які швидко перетворюються на сміттєзвалища. Загалом же, кількість заявок від містян у жовтні зменшилась на третину, якщо порівнювати із вереснем, з причини закінчення сезону врожаю.

Що стосується проблем, які впливають на вивезення сміття зараз, - то це «зелені відходи» та кадровий «голод».

«Значно збільшилась кількість зелених відходів на узбіччях, збільшилась потреба в кадрах, що виконують роботи з прибирання та вивезення сміття. Вкотре нагадуємо про те, що великогабаритні та зелені відходи повинні вивозитись за окремими заявками на адресу виконавця послуг із вивезення побутових відходів - ТОВ «Екологія-Д». До того ж варто зазначити, що компостування на присадибних ділянках є корисною альтернативою», - розповіла Інформатору Ірина Козлова.

Також вона повідомила, що щодо виникнення стихійних сміттєзвалищ чи несвоєчасного вивезення сміття дніпрянам варто звертатися до департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, чи на гарячу лінію міськради за одним з номерів:

«Зелені відходи» - одна з причин, які впливають на накопичення сміття
«Зелені відходи» - одна з причин, які впливають на накопичення сміття

У пресслужбі міськради Дніпра повідомили, що за зверненням містян ліквідували купу великогабаритного сміття на вулиці Саперній у Нижньодніпровському районі міста. Начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько зазначив, що перевантажують контейнери по місту, у тому числі й «зелені відходи». Мова йде про опале листя, гілки та іншу рослинність. Він додав, що згідно із Законом України «Про управління відходами» зелень люди мають збирати окремо, щоб уникнути зайвого навантаження на полігони.

«Нагадуємо мешканцям, що для зменшення навантаження на полігони варто проводити процеси мульчування та компостування. Це не тільки знижує обсяг відходів, але й сприяє садівництву та врожайності, оскільки отримані продукти можна використовувати як добриво для садів і городів. Крім того, важливо дотримуватись правил та укладати договори з перевізником твердих побутових відходів, оскільки зараз заборгованість по оплаті послуг у цьому районі сягає 25 %. Лише 75 % мешканців виконують фінансові зобов’язання, що ускладнює забезпечення регулярного обслуговування», – зазначив Ярослав Крисько.

Дніпрян закликали не викидати «зелені відходи» у контейнери для сміття
Дніпрян закликали не викидати «зелені відходи» у контейнери для сміття

Як коментують ситуацію у ТОВ «Екологія-Д»?

Також Інформатор зв’язався із Євгеном Байбузом, начальником відділу товариства з обмеженою відповідальністю «Екологія-Д». У релізах Дніпровської міської ради називають компанію офіційним перевізником твердих побутових відходів (ТПВ), проте компанія обслуговує не усе місто, а значну його частину - близько 70%. Євген Вікторович розповів, що ситуація з вивезенням сміття у місті є складною, проте не критичною, а стабільною. У підприємстві не помітили збільшення кількості скарг від людей останнім часом.

Загалом місто прибирають близько 33-34 екіпажів сміттєвозів компанії, які працюють за певним розкладом і заздалегідь визначеними маршрутами. Сміття від багатоповерхових будинків, які обслуговує «Екологія-Д», вивозять щодня. На роботу впливає сезонність, у тому числі – й «зелені відходи», про які говорили представники міськради.

«Проблема в тому, що двірники, люди прибирають листя у дворі чи на прибудинковій території і закидують його у контейнери. Причому велику кількість. І потім мешканцям звичайні побутові відходи нікуди складати, тому що контейнер забитий листям. Оце є одна з великих проблем, яку ми наразі маємо», - розповів Євген Байбуз.

Ще одна велика проблема – нестача працівників. У тому числі - через мобілізацію. Наразі у ТОВ «Екологія-Д» не вистачає близько 30 працівників.

«На сміттєвозі працюють три людини. Два вантажники й один водій. І, нажаль, на 50% бронювання ми не можемо фізично вивезти усе місто. Оскільки на одному сміттєвозі мають працювати шість осіб. Два екіпажі, грубо кажучи, два через два. Чотири вантажники і два водії. Але буває таке, що зранку не доходять до роботи, бо їх десь зупинили ТЦК. Буває таке, що забрали, повезли на ВЛК, і все, екіпаж вже виїхати не може, бо немає людей.

В нас є «запасні» вантажники, на випадок хвороби й форс-мажорів. Ми посадили таку людину – і екіпаж виїхав. З вантажниками якось легше, а з водіями… Їх менше, машини різні у нас працюють, і водії різні, універсальних мало», - зазначив Євген Байбуз.

За його словами, якщо біля контейнерів накопичилося побутове сміття у пакетах – то це прибирають працівники компанії. Якщо ж це гілки, меблі, будівельне сміття, чи будь-що з великогабаритних відходів – то це вже інше питання. Коли ж люди викидають такі відходи у пластикові контейнери – то через велику вагу це може зламати як сам контейнер, так навіть і гідравлічні елементи сміттєвозів.

Як ви оцінюєте ситуацію з вивезенням сміття у Дніпрі?
Як ви оцінюєте ситуацію з вивезенням сміття у Дніпрі?

Раніше ми писали, що у Дніпрі на понад 20 вулицях у Нижньодніпровському районі міста майже на дві доби зникла вода. Окрім того, читайте, за якими адресами у Дніпрі 8 листопада відсутнє опалення. Розповідали ми й про те, кому у Дніпрі у листопаді вимикають газ.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube