RU

Волонтер із Дніпра, який робить сухпайки для бійців, бере участь у конкурсі: як підтримати

Читать на русском

Читать на русском
Волонтер із Дніпра, який робить сухпайки для бійців, бере участь у конкурсі: як підтримати
Більшість українців почали займатись волонтерством

З початком повномасштабної війни українці об’єдналися заради спільної перемоги. Хтось змінив цивільне життя на поле бою. Інші ж допомагають їм усім необхідним. Так і Микола Смоляр із Дніпра. Чоловік займається кулінарією усе життя. Цьому він вчився сам, знаходив нові рецепти та готував за власним прочитанням. 

Та з початком війни разом з дружиною почав займатися волонтерством. Подружжя купляло одяг, продукцію та амуніцію й передавало військовим та ТрО. Микола розповів Інформатору, що у кінці травня вони почали виготовляти харчові набори для військових. 

“Спочатку все робили самі. Зараз у нас є двоє помічників, які допомогли суттєво збільшити обсяги. Поступово ми перейшли від консервування в скляних банках до реторт-пакетів, що є більш зручним в умовах військових дій. Трохи згодом почали комплектувати їх ще й безполуменевими нагрівачами їжі, бо це дозволяє нагріти кашу, маючи лише невелику кількість води, а також без вогню і диму”, — поділився Микола. 

Меню для Захисників подружжя розробляло самотужки. Страви вийшли збалансовані та різноманітні. Ба більше, кожен може обрати для себе бокс: звичайний (каша з м’ясом) чи веганський (каша з овочами, окрім стандартних моркви та цибулі).

“Каші готуємо з різних круп: гречка (яку полюбляє більшість українців), рис, горох, перлова, пшенична та інші крупи. В наборі йде 4 пакети з кашею та безполуменевий нагрівач багаторазового використання з чотирма нагрівальними елементами. Фактично одна пакет каші - це одна повноцінна страва, тому їх треба 3 на день. Але ми розуміємо, що військовим на передку не завжди вдається так харчуватись, на жаль”, — розповів волонтер.

Бокси для військових
Бокси для військових

Такі бокси зручно зберігати, вони небагато важать та можна нагріти без диму. А у разі відсутності води — просто покласти під одяг ближче до тіла і за деякий час каша буде вже тепла.

“Доставляємо каші військовим через волонтерський центр приблизно раз на тиждень, а також військових напряму (коли є така можливість). Наразі ми виготовляємо 80 порцій на день (20 наборів). 100 наборів на тиждень”, — акцентував Микола Смоляр.

Аби допомогти Миколі у його корисній справі, його колеги подали заявку на участь у проєкті “Фудбудуємо майбутнє!”. Головна мета якого — підтримати крафтових виробників та підприємців, які постраждали від війни. Підтримати Миколу можуть усі охочі тут. До 15 листопада потрібно набрати 2000+ голосів.

“В разі отримання гранту всі гроші будуть витрачені на продовження проєкту та збільшення обсягів допомоги нашим військовим. Наразі я все фінансую за власний кошт із періодичною допомогою друзів та просто небайдужих людей.  Хочу зазначити, що я не підприємець, а волонтер. Всі виробленні каші безкоштовно передаю нашим захисникам, тому в планах як мінімум продовжити це робити аж до нашої перемоги, як максимум - збільшити розміри цього проєкту”, — акцентував пан Микола.

Раніше ми писали, що дніпровський блогер Лачен, monobank та UNITED24 збирають кошти на “Ловця Шахедів”. Також читайте, що Лачен та Притула розказали куди пішли 600 мільйонів, які збирали на "народні Байрактари".

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.