Ще до початку повномасштабного вторгнення в Україні вся сфера обслуговування перейшла виключно на українську мову. Це передбачено чинним законодавством. Тоді ж набрали чинності вимоги, що всі банери та вивіски повинні бути виключно державною мовою.
Особливого значення це набирає сьогодні, адже вже другий рік поспіль в Україні йде війна. Команда Інформатора виявила, що не всі заклади харчування у Дніпрі виконали норми закону та замінили вивіски. І, навіть, зараз чимало кафе та ресторанів мають назву та надписи мовою окупанта.
Ми вирішили дізнатись думку дніпрян з цього приводу. Більшість наших респондентів вважають, що підприємці вже давно повинні були перейти на державну мову.
“Негативно я до цього відношусь. Якось у 2014 році ми ще до цього ставились без розуміння та не вникали у це питання. А зараз я і моя сім'я намагаємося українізуватися. І хотілося б, щоб і заклади, і магазини, і такі суспільні місця вони всі переходили на українську мову”, - поділилась з нами своєю думкою дніпрянка.
Також ми почули думку, що російська мова може залишатись у нашому житті. Люди пояснюють це тим, що у країні залишилось багато російськомовних людей.
“Я вважаю, що можуть бути вивіски і російською, так як у місті залишилось багато російськомовних”, - каже наша респонентка.
Молодь зауважує, що для них немає різниці якою мовою спілкуватись у повсякденному житті. Однак, вважають,що сфера обслуговування та назви підприємств повинні бути державною мовою.
“Я вважаю, якщо ми в Україні, то все має бути українською”, - підкреслила дніпрянка.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, які кафе і ресторани Дніпра працюють під російськомовними вивісками. Також читайте, що у Дніпрі мешканцям міста пропонують стати вартовими мови та надсилати фото банерів російською мовою у “Січеславську Просвіту”. Раніше ми писали, що мешканцям Дніпра пропонують боротися з російськими вивісками.