Як працюють окуляри віртуальної реальності

Як працюють окуляри віртуальної реальності
Як працюють VR-окуляри і що можна робити за їх допомогою

Окуляри VR створюють навколо вигаданий реалістичний світ. Вони настільки хороші в цій справі, що легко повірите в існування дракона біля вас або в те, що перенеслися на висоту сотого поверху. У цьому окуляри віртуальної дійсності можуть працювати у зв'язку з практично будь-яким сучасним телефоном. Щоб побачити віртуальний світ, не знадобиться багато дорогого обладнання.

Типи віртуальної дійсності

Віртуальна реальність — це досить широке поняття. Існує кілька технологій VR:

  • з ефектом повного занурення — деталізація тут на рівні, зображення розпізнає ваші події і реагують як реального часу;
  • без занурення - симуляція зображення, звуку та контролерів забезпечує реалістичну картинку, але не повною мірою;
  • із спільною інфраструктурою - повного занурення немає, але можна взаємодіяти з іншими користувачами поруч.

Хоч би якою була технологія, для її реалізації знадобляться окуляри. Перед очима користувача у них знаходиться дисплей, на якому транслюється зображення у форматі 3D.

Як працюють окуляри VR?

Крім дисплея з тривимірним зображенням, на корпусі окулярів розташовані гіроскоп та акселерометр. Вони відстежують повороти голови, передають інформацію далі до обчислювальної системи. А вона вже підлаштовує зображення так, щоб на дисплеї зображення змінювалося в залежності від показань датчиків.

Технологія настільки вдосконалена, що ці процеси займають менше секунди. Тобто ви, повернувши голову, побачите логічне продовження попередньої картинки та не помітите суттєвої затримки.

У сучасних окулярах є не лише датчики, а й трекінгові системи. Вони відстежують становище зіниць і визначають, куди дивиться людина. Також дані системи враховують рухи тіла, що робить картинку перед очима користувача реалістичною.

Окуляри можуть взаємодіяти із додатковими аксесуарами. Наприклад, замість мишок та джойстиків почали використовувати тривимірні маніпулятори. Це додає відчуття реальності у віртуальному світі.

Що можна робити за допомогою окулярів VR?

Найпростіший спосіб – підключити VR-окуляри до телефону. Наприклад, Самсунг З 21 Ультра легко впорається із цим завданням. Що робити з такими гаджетами:

  • дивитися фільми та серіали;
  • кататися на віртуальних атракціонах;
  • відвідувати віртуальні екскурсії музеями та туристичними місцями;
  • реалістично грати в такі ігри, як шутери та файтинги;
  • розглядати панорамні фотографії;
  • "мандрувати" на інші планети;
  • планувати приміщення.

При виборі окулярів обов'язково враховуйте сумісність із ОС вашого телефону чи комп'ютера. Щоб підключити пристрій до смартфону, потрібно встановити спеціальний додаток - зазвичай QR-код для нього вказаний в інструкції до окулярів. Після цього слід зайнятися калібруванням, підлаштовуючи зображення під свої вимоги. Якщо з базовою картинкою виникають проблеми, потрібно завантажити програму для калібрування.

VR-окуляри - це не просто розвага. Їх можна використовувати для роботи, планування інтер'єрів та інтелектуального розвитку.

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube