Зима – найбільш складний період для водіїв. Дороги постійно готують неприємні сюрпризи у вигляді ожеледиці, снігового накату або снігопадів, сльоти, глибоких калюж, заморозків і так далі. Так що до підбору зимової гуми варто підходити з великою відповідальністю. Не варто купувати покришки у невідомих неперевірених продавців, брати б/у гуму або купувати найдешевші шини. Є й інші рекомендації, яких слід дотримуватися, щоб гарантовано отримати висококласні шини з передовими їздовими показниками.
Шини є єдиною деталлю, яка контактує з дорожнім полотном, так що від їх якості залежить ваша безпека і комфорт на дорозі. Зимові покришки повинні в будь-яку погоду, при будь-якій температурі забезпечувати хороше зчеплення і керованість. А ставити комплект зимової гуми варто до настання серйозних холодів. Особливо, якщо ви тільки що забрали новий комплект з салону. Для нових покришок важлива обкатка по сухому асфальту: з них стирається заводський шар, а ламелі розкриваються, щоб забезпечити необхідний рівень зчеплення на промерзлій дорозі.
Якщо ви ставите покришки, на яких вже їздили раніше, краще зробити це тоді, коли середньодобова температура встановлюється приблизно на рівні 7 градусів Цельсія. Це необхідно для того, щоб захистити вас від неприємних погодних сюрпризів. Навіть якщо протягом дня спостерігається гарна погода, вночі можуть бути заморозки. Так що водії, які виїжджають рано вранці на роботу, можуть зіткнутися з такими неприємностями, як іній, полій або чорний лід, який найбільш небезпечний для автолюбителів.
Коли ви ставите зимові покришки на другий і наступні сезони, рекомендується міняти їх на осях. Ротація забезпечить рівномірний знос і продовжить термін служби шин. Перед заміною шин ознайомтеся з обмеженнями і рекомендаціями виробника автомобіля і виробника автогуми.
Зимові шини виготовлені зі спеціального гумового складу, який м'якше, ніж у літніх і всесезонних шин. Це робиться для того, щоб навіть в сильні морози покришка зберігала необхідний рівень еластичності і забезпечувала правильне зчеплення з різними типами покриття. Покришки для зими також мають більш глибокий протектор і особливий дизайн, що забезпечує краще зчеплення і стійкість на засніжених і зледенілих поверхнях. Шашки зимового протектора обладнані великою кількістю фасок, а у деяких моделей встановлені шипи, щоб підвищити прохідність в складних дорожніх і погодних умовах.
Виходячи з вищесказаного, можна зрозуміти, наскільки важливі зимові покришки. До їх вибору потрібно підходити з розумом, а краще знайти перевіреного продавця і співпрацювати з ним на постійній основі. Наприклад, інтернет-магазин Guma є офіційним дилером на Україні, так що пропонує тільки оригінальну продукцію від провідних світових брендів з американського, європейського, азіатського регіонів, а також з країн СНД. На всю продукцію надається гарантія від виробника, так що ви можете бути впевнені, що отримуєте дійсно якісний продукт з передовими характеристиками.
Цей вибір залежить від того, в якому регіоні ви живете. Для жителів північних областей, де морози тримаються по кілька місяців, а сніг випадає у великих кількостях, актуальні шиповані покришки або шини зі скандинавським типом фрикційного протектора (мова про країни, де шиповка заборонена). Але, чим південніше ви живете, тим менш актуальними будуть сталеві голки на автогумі.
У регіонах з м'якими зимами, де сніг випадає нечасто, водії обирають «липучки». Ці покришки відмінно показують себе на сніжному накаті і крижаній кірці, на мокрому і сухому асфальті. Слід також дотримуватися важливого правила: не можна ставити на різні осі шини з шипами і без шипів. Слід підібрати один комплект з чотирьох покришок, від одного виробника з однаковими характеристиками. Так ви будете впевнені у своїй безпеці на дорозі.
Для покришок існують норми зносу, які визначаються на законодавчому рівні для кожної країни. Зимові покришки не можна експлуатувати, якщо глибина протектора менше 4 мм. Провести вимірювання можна самостійно за допомогою лінійки або монетки. Деякі шиновиробники обладнують свою продукцію спеціальними індикаторами, які сигналізують про знос шин. Це можуть бути кольорові смуги, які проявляються в міру стирання гуми, або сніжинки, які, навпаки, зникають у міру того, як збільшується пробіг покришок. Тобто, в теорії, водій і сам може зрозуміти, наскільки стерлися його шини, використовуючи лінійку або орієнтуючись на індикатори від виробника гуми. Проте, краще довіритися професіоналам і відправитися в ваш шиномонтаж.
Досвідчені фахівці, використовуючи професійне обладнання, не тільки встановлять ступінь зносу протектора, але і визначать, наскільки рівномірно стирається гума. Для цього виміри проводяться в різних місцях контактної плями. Іноді знос буває нерівномірним, що може бути пов'язано з порушенням норм тиску, неправильної балансуванням або розвал-сходженням. Виявити і усунути всі ці проблеми можна тільки в професійному шиномонтажі. Його співробітники проведуть всі необхідні діагностики, виправлять неполадки і дадуть рекомендації щодо своєчасної заміни шин.
Партнерський матеріал