RU

Які наслідки матиме підрив греблі Каховської ГЕС для Дніпра і Крима

Читать на русском

Читать на русском
Які наслідки матиме підрив греблі Каховської ГЕС для Дніпра і Крима
Екоцид лишає величезний слід в історії і на мапі України

В Дніпровській міській раді розповіли про те, чи торкнеться найбільша техногенна катастрофа 21 століття в Україні Дніпро. Наслідки дійсно масштабні, адже обсяг Каховського водосховища – 18 млн  кубічних метрів води. Цей рівень води постійно знижується. 

Ризики для Дніпра і України в цілому пояснює начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Іван Бондар. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на профіль департаменту у Facebook

Перш за все, негативні наслідки торкнуться територій від запорізької греблі вниз до Чорного моря. Всі водозабори будуть у несправному стані тому, що рівень води знижується. Території нижче Каховської греблі будуть затоплені. На Дніпро це не матиме значний вплив, аже місто розташоване вище Запорізької греблі, тому фахівці мають змогу контролювати ситуацію. 

В Криму не буде прісної води. Це пов’язано з тим, що скид води з Каховського водосховища впливає також на наповнення Південнокримського каналу. Також є велика загроза для популяції риб – нерест в Каховському водосховищі ще не був завершений. 

Що стосується ЗАЕС, то Іван Бондар в цьому питанні посилається на заяви Офісу Президента і каже, що ситуація під контролем, і води достатньо для підживлення станції (16,6 м). Але ризик все одно залишається. 

На відновлення Каховського водосховища і навколишніх земель потрібні роки. Але для цього слід звільнити територію від окупації. 

Раніше ми писали про новий офіційний канал, на якому висвітлюються події Херсонщини. Також читайте про те, що Володимир Зеленський відвідав Дніпропетровську область. Повідомляли і про те, що в Дніпропетровській області фіксують наслідки екоциду

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.