Президент України Володимир Зеленський в рамках робочої поїздки відвідав Кривий Ріг. На засіданні обговорювалися питання про забезпечення населення водою, спричинених підривом Каховської ГЕС вночі 6 червня. А також будівництва нового водогону, на заміну тим, які живилися з Каховського водосховища.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на сайт Президента України.
У Дніпропетровській області через підрив дамби проблеми з водою виникли у Кривому Розі, Марганцю, Покрові і Нікополі. У Покрові та Марганці не працюють водоканали.
Наразі у цих містах відбувається підвезення води за допомогою залізничного та автомобільного транспорту. Крім того, заплановане розширення мережі свердловин у Дніпропетровській області та проведення реконструкції наявних водогонів.
Окрім того, Президент провів відеоконференцію з понад 60 представниками світової спільноти політичних і громадських діячів. Зеленський закликав світову спільноту сприяти приверненню уваги міжнародних організацій для допомоги людям, які залишилися на тимчасово окупованій території, постраждалій від затоплення, і притягнення росії до відповідальності за екоцид в Україні.
За словами Зеленського, знищення дамби ГЕС призвело до затоплення сховищ з пальним, складів з хімікатами, добривами, могильниками тварин, зокрема 2 “сибіркових поховання” і потрапляння каналізаційних стоків.
“Понад 50 тисяч гектарів лісів затоплено, і щонайменше половина з них загине. Десятки тисяч птахів і щонайменше 20 тисяч диких тварин під загрозою загибелі. Очевидно, що Каховське водосховище перетворене на велику могилу для мільйонів живих істот”, – сказав Зеленський.
Нагадаємо, що у 6 червня окупанти підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. Через це Президент України Володимир Зеленьский скликав термінове засідання РНБО. Також ми писали, які наслідки підриву Каховської ГЕС та чи є небезпека для Запорізької АЕС. Інформатор повідомляв, що у Кривому Розі у зв’язку з катастрофою запровадили обмеження використання води. А в деяких місцях у Дніпропетровській області виник масовий мор риби.
Також ми повідомляли, чи існують у Дніпрі проблеми з водопостачанням через підрив ГЕС. Окрім того, на думку екологині з Дніпра, у майбутньому це матиме позитивні наслідки для довкілля. Для забезпечення населення питною водою Уряд виділів 2,3 мільярда гривень. Пізніше стало відомо, що на місці зруйнованої ГЕС планують збудувати більш потужну.