Які варіанти бронювання від мобілізації розглядає влада: деталі

Які варіанти бронювання від мобілізації розглядає влада: деталі
Влада розглядає два варіанти економічного бронювання від мобілізації

Парламент запропонував бронювати працівників від мобілізації. Наразі влада розглядає два варіанти: платити податки з зарплати від 30 до 35 тисяч гривень або 20 тисяч гривень доплати за робітника щомісяця. Зазначається, що ці кошти надходитимуть у бюджет. 

Зазначимо, що наразі уряд забронював майже пів мільйона робітників критичних галузей економіки. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Глава Офісу Президента Ростислав Шурма зазначив, що необхідно впровадити справедливий та зрозумілий механізм, який гарантуватиме роботу. Адже на зустрічах представники великих підприємств говорять, що через нестачу людей можуть зупинитися. 

“Зараз є певна калькуляція того, скільки коштує навчання, озброєння і грошове забезпечення одного мобілізованого. Якщо брати середню суму витрат на всіх етапах, то це десь 80 тисяч гривень на одного бійця на місяць. Тому в тилу 4–5 людей мають щодня працювати, аби забезпечити бюджету ці гроші”, – пояснив Шурма.

Втім, за якими критеріями може відбуватися економічне бронювання точаться дискусії. Адже Офіс Президента та ініціативна група нардепів мають різні концепції, хто має потрапити в ці умовні два мільйони та скільки це має принести доходів державі. 

На Банковій схильні організувати цей процес, спираючись на суму реально отриманої заробітної плати, з якої платиться податок. Тобто нижня “межа входу” для бронювання — 30-35 тисяч гривень на місяць, з такої зарплати податки складатимуть до 18 тисяч гривень. А ось ініціативна група депутатів разом з Наталухою розробляють інший проєкт, який базується на впровадженні спеціального квазіподатку — військового збору. 

“Якщо роботодавець хоче подати працівників на економічну “бронь”, то має гарантувати, що кожного місяця додатково заплатить за нього 20 тисяч гривень. Таку ж можливість пропонується надати активним ФОПам. Така модель має дозволити акумулювати всі додаткові гроші як певний спецфонд, який можна витрачати тільки на оборону”, — сказав Шурма. 

Зазначається, що члени Федерації роботодавців України готові платити за “бронь” працівника близько 6 тисяч гривень на місяць. Оскільки названі суми — зарплата в 35 тисяч, 20 тисяч збір з роботодавця — недосяжні для більшості їхніх членів. 

 Нагадаємо, чи звільняє умовний термін ухилянтів від мобілізації. Писали ми й про те, що в Україні пропонують ввести щомісячний платіж за бронювання співробітників від мобілізації. Також читайте, що хочуть змінити у законопроєкті про посилену мобілізацію.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube