RU

Якою ракетою росіяни поцілили по будинку у Дніпрі: що відомо

Читать на русском

Читать на русском
Якою ракетою росіяни поцілили по будинку у Дніпрі: що відомо
Якою ракетою росіяни знищили будинок у Дніпрі

У суботу, 14 січня, росія завдала ракетний удар по Україні. У Дніпрі одна ракета влучила у житловий будинок. Загинуло щонайменше 12 людей, постраждалих – більше 60. Рятувальники продовжують розбирати завали і шукати людей.

У будинок влучила ракета Х-22. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву спікера Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі телемарафону.

"Що стосується Дніпра... Ракета, яка була випущена по багатоповерхівці у Дніпрі - це Х-22. Вона була випущена з далекого бомбардувальника Ту-22М3. Запуски проводилися з району Курська та Азовського моря. Було 5 пусків цих ракет", - розповів Ігнат.

За його словами, таку ж ракету росіяни використали для удару по торговому центру у Кременчуці. Вона призначена для знищення авіаносних груп у морі, - повідомляє Інформатор Україна.

"Ракета з бойовою частиною 950 кілограмів, яку називають убивцею авіаносців, призначена для знищення авіаносних груп у морі, вона може оснащуватися ядерною частиною. І такою ракетою б’ють по густонаселеному місту, де люди. Нема жодного пояснення і виправдання цьому терористичному акту", - додав Ігнат.

Ціль Х-22 - терор

Водночас бити ракетами Х-22 по містах - це пряме свідчення бажання рашистів знищити якомога більше цивільних осіб. Радіолокаційна система наведення цих ракет настільки примітивна, що може захопити на фоні землі лише об'єкт типу "окремі промислові споруди". Тобто навіть у СРСР розуміли, що реальна ефективність Х-22 для удару по містах, з військової точки зору, близько нульова.

Саме тому ідеологію їх використання для рф зараз необхідно розглядати не з точки зору військової логіки, а терористів. Бо якщо навіть ракета не знищила заплановану військову чи промислову ціль, а вбила цивільних - то для Кремля це все одно успіх.

Тим паче, що вбивство українських дітей отримає нелюдяну підтримку серед росіян, які у соціальних мережах вимагають їх продовжувати і робити якомога частіше. З іншого боку, враховуючи те, що підтримка тероризму є міжнародним злочином, це дозволяє їх належно покарати, так само як і всіх тих, хто сприяв, здійснював і віддавав накази на акт терору.

Будь-які інші виправдання використання Х-22 взагалі відсутні і про це добре знають і самі пілоти Ту-22М3, які здійснюють ці пуски. Відповідно до алгоритмів використання ракети, оператор має побачити за допомогою радіолокаційної станції Ту-22М3 та радіолокаційної головки самонаведення ракети Х-22 наземні об'єкти, ідентифікувати їх, визначити саму ціль та захопити її.

Вже на цій стадії можливі критичні помилки в ідентифікації цілі, які помножуються на малу розділову здатність радіолокаційних систем зібрані на технологічній базі 60-х років. Більше того, судячи з усього, Х-22 може і перезахопити більш помітну ціль і перенавестись на інші об'єкти.

Про недосконалість системи наведення говорить той факт, що штатною кількістю Х-22 для знищення типової надводної цілі "авіаносець" є дев'ять одиниць. А у часи СРСР для відпрацювання атак по наземних цілях використовували полігон у астраханські пустелі де були побудовані окремі чіткі радіоконтрастні мішені. Все це разом вже на стадії доктрини використання Х-22 у випадку війни передбачало її використання з ядерними боєприпасами. Тобто, у радянському стилі, радіус кругового відхилення компенсувався радіусом гарантованого ураження.

Що відомо про Х-22?

Через те, що задачею Х-22 було знищення авіаносців, вона створювалася для подолання насиченої системи протиповітряної оборони. Ракета має високу швидкість - до 4,6 Маха, що необхідно для мінімізації часу реакції противника та здійснює політ на висоті до 22,5 км, що не дозволяє її перехопити більшістю зенітних ракетних комплексів й досі.

На відстані 60 км Х-22 переходить у 30 градусне піке та перед ударом скидає швидкість до 2-2,4 Маха, тобто на термінальній ділянці вона знаходиться близько хвилини. У випадку оснащення фугасною бойовою частиною, вага якої складає близько 900 кг, гарантується знищення такого об'єкта, як промисловий цех. 

Ракетний удар рф по багатоповерхівці у Дніпрі 14 січня

У суботу, 14 січня, мешканці Дніпра почули вибух. Сталося це приблизно о 15:39. На той час повітряна тривога в області тривала вже понад півтори години, оскільки росіяни завдали масований ракетний удар по українських містах. Сили ППО збили 6 з 8 ракет над Дніпропетровською областю. Нажаль, у Дніпрі ракета Х-22 влучила у багатоповерхівку на Перемозі. Один з під’їздів будинку повністю «склався» від вибуху.

Перші подробиці з місця Інформатор публікував тут, а великий фоторепортаж – за посиланням. Рятувальники і місцеві мешканці розбирали завали, на той час будо відомо щонайменше про п’ятьох загиблих та кілька десятків постраждалих. Місцеві мешканці та волонтери розповіли, як допомагали розбирати завали.

На трагедію у Дніпрі відреагував Президент України Володимир Зеленський, а міський голова Дніпра Борис Філатов розповів, куди могли цілити росіяни. У місті оголосили триденний траур за загиблими. Патрульні поліцейські, які одними з перших прийшли на допомогу постраждалим, продемонстрували, як виглядали перші хвилини на Перемозі після влучання ворожої ракети. З’явилося відео удару російської ракети по будинку, а у Міноборони спростували версію Олексія Арестовича, ніби сили ППО збили ракету, а вже потім вона влучила у багатоповерхівку. Станом на 2:50 неділі, 15 січня, кількість загиблих зросла до 14, а пошуки постраждалих продовжилися, оскільки під завалами чутно голоси людей.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Борис Філатов розповів про наслідки влучання у будинок у Дніпрі. Загинули щонайменше 12 людей, постраждалих продовжують шукати під завалами. Фоторепортаж з місця події у Дніпрі дивіться тут, відео з місця – тут. На трагедію відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Куди звертатися постраждалим – дивіться за посиланням. Публікував Інформатор і розповіді людей з місця події. Патрульні ж показали, як виглядали перші хвилини після прильоту.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.