Молодь Дніпропетровської області гідно представила нашу державу на фестивалі у Тунісі
Юні науковці з Дніпропетровської области гідно виступили на Міжнародному фестивалі інженерної науки та технології. Захід проходив у Тунісі. Наші розумники вибороли дві золоті та одну срібну нагороди.
"Золото" у номінації "Біологія" отримала 17-річна Варвара Хімчик, випускниця медичного ліцею. Дівчина досліджувала прісноводних медуз. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Дніпропетровської ОВА.
В студента-другокурсника ДНУ Микити Андрушка – золота медаль у секції "Математика" за роботу "Рівномірне розташування наборів різнокольорових точок на колі". Як пишуть на сторінці університету, цей науковий доробок дозволяє дізнатися, як поводить себе певна система. Його можна використовувати у статистичних дослідженнях.
«Уявіть людину, яка веде щоденник погоди. Спочатку спостерігає. Кожного дня записує дані. Проаналізувавши їх, можна побачити, наскільки рівномірно розподілені сонячні й дощові дні. Мій науковий доробок допомагає подивитися, як себе поводить певна система», – пояснив хлопець.
Микита не вперше бере участь та перемагає в конкурсах юних науковців. Його математичні роботи вже відзначалися «золотом» на рівні Дніпропетровської області та України.
"Срібло" отримав Захар Писаревський, випускник Кам'янського технічного ліцею імені Анатолія Лигуна. Його дослідження присвячене відновленню набору чисел за лінійними комбінаціями його елементів.
«Це така математична задача, яку науковці усього світу вирішують вже багато років. Щоразу наближаючись до її розв’язання. Свій вклад зробив і я», – розповів Захар.
Усі призери – вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України. Представники області презентували свої роботи онлайн. 9-денний фестиваль організувала Туніська асоціація майбутнього науки та технологій. Участь взяли молоді вчені від 14 до 24 років. Долучилися розробники й дослідники з усього світу. Вони презентували свої проєкти з фізики, екології, суспільних та комп’ютерних наук, математики, інженерії, біології, підприємництва та бізнесу.
Нагадаємо, раніше ми писали, що дніпровські студенти винайшли "розумну" крапельницю. Також читайте, що студент та школяр з Дніпра винайшли новий метод вирощування рослин у космосі.