RU

За скільки хвилин в Україні “швидка” має приїхати на виклик

Читать на русском

На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин

Читать на русском
За скільки хвилин в Україні “швидка” має приїхати на виклик

На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин

Усі виклики “швидкої” поділили на чотири категорії. Їх класифікуватимуть на кілька видів: критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. Категорія передбачає певну кількість часу, протягом якого медична бригада має приїхати до пацієнта. 

Питання доїзду “екстренки” регулюється постановою Кабміну №1271. Про це повідомили в МОЗ, — пише Інформатор.

Залежно від скарг пацієнта, виклики поділяються на:

  • Критичні – супроводжуються відсутністю або неефективним диханням, ознаками масивної кровотечі чи крововтрати;
  • Екстрені – супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, ознаками гострого мозкового інсульту, розладами дихання;  
  • Неекстрені – пацієнт потребує оцінки стану здоров’я, проте його стан не є невідкладним, а відстрочення надання медичної допомоги не призведе до погіршення його стану;
  • Непрофільні – стан пацієнта не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги на місці. 


На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин. На екстрений — за 20. Якщо звернення неекстрене або непрофільне — медики не виїжджають. 

Зазначається, що у разі неекстреного звернення до людини можуть направити медиків, але тільки якщо є вільні бригади та немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. У разі непрофільного — пацієнта можуть проконсультувати за телефоном.

“З огляду на обставини, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення нормативу доїзду. До прикладу, йдеться про ускладнений дорожній рух, метеорологічні умови, сезонні особливості, епідеміологічна ситуація тощо. Разом з тим, в умовах воєнного стану у разі ведення активних бойових дій на території, з якої надійшов виклик, виїзд бригади буде відтермінований до припинення загрози”, — йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, що необхідно для отримання безкоштовних медичних консультацій на період війни. Також читайте, що в Україні запрацювала лінія безоплатної психологічної допомоги. Писали ми й про те, кому з школярів потрібно проходити медичний огляд перед школою.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.