Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок не є платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року. Роком пізніше, 1 жовтня 2020 року, аналогічна доля спіткала і монети у 25 копійок. Проте увесь цей час ці дрібні гроші можна обміняти на більші номінали, або зарахувати їх на свій рахунок. Та триватиме це не дуже довго, трохи більше двох місяців.
У Національному банку України розповіли, що на руках в українців залишається понад 7 мільярдів монет цих чотирьох номіналів. Здати їх в банки можна лише до 30 вересня 2023 року. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на Інформатор Гроші.
З 1 жовтня 2023 року монети у 1, 2, 5 та 25 копійок перестануть бути фінансовим інструментом і фактично перетворяться на брухт. До того часу їх можна здати в банки і безкоштовно обміняти на монеті більших номіналів (10, 50 копійок, 1, 2, 5, 10 гривень) чи банкноти, або ж зарахувати їх на свій банківський рахунок.
У Нацбанку зазначили, що станом на 1 липня 2023 року в обігу в Україні перебувають 2,7 мільярда банкнот на суму у 705,7 мільярда гривень та 14,3 мільярда монет на суму у понад 6 мільярдів гривень. Таким чином на одного жителя України припадає 66 банкнот і 172 монети.
Що стосується монет, то з 14,4 мільярда штук з 1 жовтня недійсними стануть більше половини – 50,4%:
Дрібні монети, які виведені з обігу, можна обміняти у підрозділі Національного банку України. У Дніпрі – на вулиці Воскресенській, 13. Зазначимо, що під час повітряних тривог відділення не працює. Також це можна зробити у відділеннях уповноважених банків у будь-якому населеному пункті: «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк», «ПУМБ».
Раніше ми також писали, шо Нацбанк хоче вивести з українського ринку колишній “Альфа-Банк”, що належить російським олігархам. Окрім того, з серпня українці зможуть отримати пільгову іпотеку на житло на 20 років під низький відсоток. Повідомляли ми і про те, які вакансії найбільш актуальні на ринку праці в Україні.