В Україні поступово відновлюються малий та середній бізнес та зростає ділова активність у тих галузях економіки, які важливі для країни у стані війни. Про це свідчать тенденції, які складаються на ринку праці у 2023 році. Один з маркерів, які найкраще характеризують наявність зазначених вище процесів, – це зростання попиту на працівників відповідних професій.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт КМУ.
Топ-10 професій за кількістю наявних вакансій на Єдиному порталі вакансій виглядає так:
Максимальний розмір заробітної плати в запропонованих вакансіях становить: продавець-консультант – 100 тисяч гривень; менеджер з продажу – 275 тисяч гривень; водій – 120 тисяч гривень; бухгалтер – 107,5 тисячі гривень; кухар - 115 тисяч гривень; інженер – 140 тисяч гривень; лікар – 100 тисяч гривень; вантажник – 35 тисяч гривень; швачка – 54 тисячі гривень; фармацевт – 64 тисячі гривень.
У регіональному розрізі найбільша кількість вакансій зареєстрована у Києві, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Київській областях. У професійному розрізі, вже традиційно, найбільше вакансій роботодавцями подано для працевлаштування:
Середній розмір заробітної плати у вакансіях, що подаються до служби зайнятості, становить 11 тисяч гривень, зокрема для: керівників, менеджерів – 12 тисяч гривень; професіоналів – 12 тисяч гривень; робітників з обслуговування устаткування та машин – 12 тисяч гривень; працівників сфери торгівлі та послуг – 11 тисяч гривень; кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тисяч гривень.
Нагадуємо, раніше ми писали, що у Дніпрі та області попри війну зростає кількість вакансій та зарплатня. Також читайте, чи можна в Україні працювати на двох роботах одночасно. Крім цього, Інформатор повідомляв, чи законно, коли роботодавець пропонує замість офіційного працевлаштування відкрити ФОП.