RU

Жодних черг: українці можуть отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря

Читать на русском

Читать на русском
Жодних черг: українці можуть отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря
Хто в Україні може отримати е-рецепт без візиту до лікаря

Раніше українці, які мали гострі чи хронічні захворювання, могли дистанційно отримати е-рецепт на ліки. Всі інші — повинні були записатися на прийом до медика. Тепер же ця вимога не є обов'язковою. За винятком пацієнтів, які проходять замісну підтримувальну терапію. 

Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Міністерства охорони здоров’я. При виписанні е-рецепта лікар має спиратися на поточний стан пацієнта, його скарги та відомості з його первинної облікової медичної документації. 

А ще — таке рішення має відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, які затвердило МОЗ. При цьому усі медичні записи про таку взаємодію мають бути внесені до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Зазначається, що відтепер наркотичні (психотропні) препарати можна отримати в аптеці лише за наявності електронного рецепта. Пацієнти, які проходять складне лікування та потребують знеболення, можуть отримати е-рецепт у зручний для себе спосіб. 

“При цьому паперовий рецепт продовжує діяти на територіях, де ведуться активні бойові дії, та для призначення екстемпоральних наркотичних лікарських засобів (тобто таких, що виготовляються в аптеці)”, — йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, що в Україні на два місяці збільшили строк дії електронних рецептів. Також читайте, що у Дніпрі у лікарні Руднєва відновили проведення операцій. Писали ми й про те, що в Україні введуть електронний документообіг у проходженні ВЛК.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.