RU

Зі шкільної лави одразу на фронт: у Верховній Раді відхилили скандальну поправку в законопроєкті щодо мобілізації з 18 років

Читать на русском

Читать на русском
Зі шкільної лави одразу на фронт: у  Верховній Раді відхилили скандальну поправку в законопроєкті щодо мобілізації з 18 років
Омбудсмен Дмитро Лубінець відреагував на можливість мобілізації 18-річних хлопців

В Україні вже декілька місяців йде обговорення скандального законопроєкту про посилення мобілізації. Зокрема, 26 березня, колишній спікер Верховної Ради 9 скликання виступ із заявою, що в новій версії законопроєкти начебто була поправка, яка теоретично дозволяла мобілізувати 18-річних юнаків. Після публічного розголосу на цю можливу поправку відреагував Уповноважений з прав людини в Україні Дмитро Лубінець.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

 

Лубінець заявив, що не бачив цієї норми у запропонованій редакції цього документа. Однак він додав, що категорично проти мобілізації 18-річних хлопців. Також омбудсмен сказав, що припускає, що це була правка якогось депутата і треба дивитися вже остаточну редакцію законопроєкту. 

Пізніше стало відомо, що профільний комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони відхилив поправку до законопроєкту про можливу мобілізацію 18-річних юнаків. 

Раніше ми писали про те, що омбудсмен Лубінець розкритикував надання додаткових повноважень ТЦК. Крім цього, у Раді прокоментували концепт закону про мобілізацію, який оприлюднив журналіст Юрій Бутусов. Він передбачав запровадження штрафів у 200 тисяч гривень та заборону на виїзд. Крім цього, в Україні хочуть прив’язати бронь від мобілізації до рівня зарплати.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.