Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що він проти надання додаткових повноважень працівникам ТЦК. Про це омбудсмен повідомив під час свого нещодавнього інтерв’ю. Також Лубінець обговорював скандальний законопроєкт про посилення мобілізації.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на “Україна на часі”.
Під час інтерв’ю Лубінець згадав, як розкритикував першу версію законопроєкту про мобілізацію, який вийшов на 9 сторінок зауважень. Однак омбудсмен додав, що не проти посилення мобілізації, але це має відповідати вимогам Конституції.
Крім цього, Дмитро Лубінець відповів, що не згоден з пропозицією надання більших повноважень представникам ТЦК і СП, оскільки це суперечить Конституції, яка має найбільшу юридичну силу. Згідно з нею, військові підрозділи, до яких відноситься ТЦК, не можуть брати участь в обмеженні прав громадян України, навіть в умовах воєнного стану.
“Основне моє застереження — не можна додавати повноважень ТЦК. Якщо ви хочете, щоб представники ТЦК перевіряли документи чи обмежували громадян, то це — неможливо", — каже Лубінець.
На думку уповноваженого з прав людини, обмежувати громадян в правах може лише суд. За його словами, ТЦК має право подавати на людину в суд та готувати відповідні документи, і залучати для цього структури МВС.
Крім цього, Лубінець розповів, що Україна взагалі не мала порушувати питання про мобілізацію людей з інвалідністю. Оскільки, країна ратифікувала окрему конвенцію по захисту прав людей з інвалідністю. Однак, на його думку, потрібно було додатково врегулювати це питання. Наприклад, коли людину з інвалідністю супроводжує її близький член родини. Він додав, що це можна було зробити постановою Кабміну.
“Я коли прочитав весь текст закону про мобілізацію. На мій погляд, там 70% можна було зробити постановами Уряду. Навіщо було розробляти законопроєкт? Навіщо було витрачати весь цей час? Я розумію, що хтось, можливо, не хоче брати на себе відповідальність. Це не зовсім популярне рішення. Якщо уряд є ініціатором цього законопроєкту, то відповідальність вже лежить на ньому”, — заявив Лубінець.
Нагадаємо, що у Раді прокоментували концепт закону про мобілізацію, який оприлюднив журналіст Юрій Бутусов. Він передбачає запровадження штрафів у 200 тисяч гривень та заборону на виїзд. Крім цього, в Україні хочуть прив’язати бронь від мобілізації до рівня зарплати. В соцмережах вже охрестили нову ініціативу “війною для бідних”. Писали й ми про те що, що військовий ЗСУ прокоментував тривожні заголовки про наближення лінії фронту до Дніпра.