RU
Головна
Україна
08:00, 1 Лютого
Информатор UA

Интро

Від 24 лютого законодавство України заборонило виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років. Звісно, є певні категорії громадян, які все ж таки можуть залишити державу. Втім, одного документу з позначкою “знятий із військового обліку” — недостатньо.  Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна. Так, під мобілізацію не підпадають:  чоловіки, визнані ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я; повністю непридатні з виключенням із військового обліку.  Таким чином, якщо людину зняли з військового обліку, вона повністю не придатна до служби та не підлягає мобілізації. Однак, якщо непридатність до служби встановлена призовнику до початку повномасштабної війни, чоловіка можуть повторно викликати на медкомісію для перевірки стану здоров’я.  Зазначимо, що під час воєнного стану список хвороб, згідно з яким не беруть до армії у мирний час, значно звужується. Навіть, якщо ви маєте відмітку “виключений із військового обліку”, під час воєнного стану вас все одно можуть мобілізувати. Звичайно, це залежатиме від висновку ВЛК.  Чи може виключений з військового обліку перетнути кордон України? Якщо на медкомісії вирішать, що така людина все ще може проходити службу, до прикладу, у військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах, то її мобілізують. Тобто такого військовозобов’язаного не заберуть у зону активних бойових дій, а визнають обмежено придатним. Проте якщо стан здоров’я призовника вкрай незадовільний, його визнають непридатним до служби. Що є підставою для перетину кордону? У реаліях сьогодення для перетину кордону на підставі непридатності до військової служби необхідно мати: висновок ВЛК про непридатність; відмітку "виключений із військового обліку". Державна прикордонна служба України у своєму листі від 17 березня 2022 року визначила, що обмеження щодо заборони на період дії правового режиму воєнного стану виїзду за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб, зокрема, які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби у воєнний час. Підтверджувальним документом може бути довідка військово-лікарської комісії про непридатність. Інформатор повідомляв, кому із жінок заборонили залишати Україну. Що треба знати про військовий облік з 16 років в Україні — читайте тут. Раніше ми писали, хто з чоловіків може перетнути кордон під час війни та що для цього потрібно. Також читайте, що адвокатка із Дніпра розповіла про "підводні камені" та переваги.

“Знятий з військового обліку” — можеш їхати за кордон: чи дійсно це так

Читать на русском

Читать на русском
“Знятий з військового обліку” — можеш їхати за кордон: чи дійсно це так
Чи допоможе позначка “знятий із військового обліку” виїхати за кордон чоловікам

Від 24 лютого законодавство України заборонило виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років. Звісно, є певні категорії громадян, які все ж таки можуть залишити державу. Втім, одного документу з позначкою “знятий із військового обліку” — недостатньо. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна. Так, під мобілізацію не підпадають: 

  • чоловіки, визнані ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • повністю непридатні з виключенням із військового обліку. 

Таким чином, якщо людину зняли з військового обліку, вона повністю не придатна до служби та не підлягає мобілізації. Однак, якщо непридатність до служби встановлена призовнику до початку повномасштабної війни, чоловіка можуть повторно викликати на медкомісію для перевірки стану здоров’я. 

Зазначимо, що під час воєнного стану список хвороб, згідно з яким не беруть до армії у мирний час, значно звужується. Навіть, якщо ви маєте відмітку “виключений із військового обліку”, під час воєнного стану вас все одно можуть мобілізувати. Звичайно, це залежатиме від висновку ВЛК. 

Чи може виключений з військового обліку перетнути кордон України?

Якщо на медкомісії вирішать, що така людина все ще може проходити службу, до прикладу, у військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах, то її мобілізують. Тобто такого військовозобов’язаного не заберуть у зону активних бойових дій, а визнають обмежено придатним.

Проте якщо стан здоров’я призовника вкрай незадовільний, його визнають непридатним до служби.

Що є підставою для перетину кордону?

У реаліях сьогодення для перетину кордону на підставі непридатності до військової служби необхідно мати:

  • висновок ВЛК про непридатність;
  • відмітку "виключений із військового обліку".

Державна прикордонна служба України у своєму листі від 17 березня 2022 року визначила, що обмеження щодо заборони на період дії правового режиму воєнного стану виїзду за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб, зокрема, які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби у воєнний час. Підтверджувальним документом може бути довідка військово-лікарської комісії про непридатність.

Інформатор повідомляв, кому із жінок заборонили залишати Україну. Що треба знати про військовий облік з 16 років в Україні — читайте тут. Раніше ми писали, хто з чоловіків може перетнути кордон під час війни та що для цього потрібно. Також читайте, що адвокатка із Дніпра розповіла про "підводні камені" та переваги.

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.