18 годин без можливості скористатись туалетом: жінці з інвалідністю довелось з проблемами їхати до Дніпра

18 годин без можливості скористатись туалетом: жінці з інвалідністю довелось з проблемами їхати до Дніпра
Заяву жінка оформила заздалегідь

1 вересня 2023 року “Укрзалізниця” запустила новий сервіс. Так, квитки у спеціальні вагони для людей з інвалідністю можна замовити онлайн. Тепер не потрібно їхати на вокзал, щоб забронювати місце. Ще 18 серпня, до введення такої функції, Софія Грубова оформила заяву про те, що їй потрібен спецвагон. Квиток вона купила 27 серпня.

5 вересня, в день відправки, на вокзалі вона дізналась, що їй доведеться їхати у звичайному купе. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Софії.

“Їхати 18 годин Львів-Дніпро БЕЗ можливості сходити у вбиральню. Про це я дізналась конкретно стоячи перед вагоном, коли провідниця зі здивованими очима дивилась на мій квиток і питала, коли я його купляла. Відповідно я не мала можливості хоч якось підготуватись до такої довгої і статичної для себе дороги. Я шалено зла. І вперше стикаюсь із подібним. Нафіга я їздила і писала ті заяви (дякую, що більше буде не треба цього робити), приїздила за квитком вдруге? Щоб зараз сидіти в старому вагоні без можливості вільно пересуватись”, – написала вона.

Також вона відмітила, що, за словами провідника, вагон замінили за три дні до відправлення в Дніпрі і при цьому запевнили провідників, що пасажир з інвалідністю їхати не буде.

“Укрзалізниця” відреагувала у коментарях до публікації жінки. Представник компанії заявив, що звернення направили до відповідного підрозділу фахівців. Наразі офіційних заяв “Укрзалізниці” з цього приводу немає.

Що таке спецвагон

У парку “Укрзалізниці” є 50 вагонів з підйомниками або пандусами (37 з них збудували протягом останнього року). Вони обладнані відповідно до вимог інклюзивності. В них є доступні вбиральні та купе, облаштовані згідно з потребами маломобільних пасажирів. У новозбудованих вагонах у такому купе розташовані спальні дивани, які можуть змінювати кут нахилу й фіксувати тіло, пульт для регулювання освітлення, кнопка для звернення до провідника та пристрій для гучномовного зв’язку з ним.

Нагадаємо, раніше ми писали про оновлене меню у потягах. Також читайте про боротьбу з квитковими шахраями. Крім цього, Інформатор повідомляв, що "Придніпровська залізниця" перейменувала низку платформ та дві станції.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube